Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM CONSUMCOOP PANCIU
Date generale
Adresă
România, Vrancea, Loc. Panciu, Oraş Panciu, Str. CIPRIAN PORUMBESCU, 12, 625400
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.372.150 RON | 2.393.774 RON | 2.369.483 RON | 983 RON | 24.291 RON | 1.041.241 RON | 639.611 RON | 401.630 RON | 796.575 RON | 308.376 RON | 256.829 RON | 15.062 RON | 0 RON | 63.710 RON | 16 |
| 2020 | 2.297.222 RON | 2.341.087 RON | 2.318.660 RON | 1.379 RON | 22.427 RON | 1.068.784 RON | 616.690 RON | 452.094 RON | 797.954 RON | 296.540 RON | 297.236 RON | 13.111 RON | 0 RON | 25.710 RON | 15 |
| 2021 | 2.214.724 RON | 2.254.407 RON | 2.225.345 RON | 11.870 RON | 29.062 RON | 1.022.197 RON | 582.690 RON | 439.507 RON | 809.824 RON | 244.619 RON | 276.344 RON | 1.817 RON | 0 RON | 32.246 RON | 13 |
| 2022 | 2.092.326 RON | 2.127.616 RON | 2.106.207 RON | 133 RON | 21.409 RON | 994.815 RON | 575.690 RON | 419.125 RON | 809.957 RON | 236.656 RON | 234.914 RON | 5.010 RON | 0 RON | 51.798 RON | 0 |
| 2023 | 1.925.283 RON | 1.965.851 RON | 1.933.338 RON | 12.872 RON | 32.513 RON | 1.027.745 RON | 602.190 RON | 425.555 RON | 822.829 RON | 247.672 RON | 211.989 RON | 33.377 RON | 0 RON | 42.756 RON | 11 |
| 2024 | 1.377.417 RON | 1.430.085 RON | 1.378.300 RON | 44.270 RON | 51.785 RON | 838.718 RON | 571.847 RON | 266.871 RON | 866.649 RON | 279.625 RON | 163.552 RON | 62.551 RON | 0 RON | 307.556 RON | 6 |
| 2025 | 1.297.591 RON | 1.540.065 RON | 1.471.921 RON | 57.241 RON | 68.144 RON | 904.818 RON | 398.782 RON | 506.036 RON | 923.889 RON | 330.813 RON | 206.441 RON | 4.262 RON | 0 RON | 349.884 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (3)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (24)
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4765 Comerţ cu amănuntul al jocurilor şi jucăriilor, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 5241 Comerţ cu amănuntul al textilelor
- 5242 Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 5247 Comerţ cu amănuntul al cărţilor, ziarelor şi articolelor de papetărie
- 5248 Comerţul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Lideri din domeniu
Top companii din Vrancea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 659 companii din județul Vrancea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,37 M RON | 2,30 M RON | 2,21 M RON | 2,09 M RON | 1,93 M RON | 1,38 M RON | 1,30 M RON |
| Venituri totale | 2,39 M RON | 2,34 M RON | 2,25 M RON | 2,13 M RON | 1,97 M RON | 1,43 M RON | 1,54 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,37 M RON | 2,32 M RON | 2,23 M RON | 2,11 M RON | 1,93 M RON | 1,38 M RON | 1,47 M RON |
| Rezultat net | 983 RON | 1,4 K RON | 11,9 K RON | 133 RON | 12,9 K RON | 44,3 K RON | 57,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,17 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,53 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,91 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,89 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,74 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,29 |
| Durata stocaj (zile) | 58 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 304,46 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 308,4 K RON | 1,04 M RON | 29,6% |
| 2020 | 296,5 K RON | 1,07 M RON | 27,8% |
| 2021 | 244,6 K RON | 1,02 M RON | 23,9% |
| 2022 | 236,7 K RON | 994,8 K RON | 23,8% |
| 2023 | 247,7 K RON | 1,03 M RON | 24,1% |
| 2024 | 279,6 K RON | 838,7 K RON | 33,3% |
| 2025 | 330,8 K RON | 904,8 K RON | 36,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,37 M RON | 2,30 M RON | 2,21 M RON | 2,09 M RON | 1,93 M RON | 1,38 M RON | 1,30 M RON | ▼ 5,8% |
| Rezultat net | 983 RON | 1,4 K RON | 11,9 K RON | 133 RON | 12,9 K RON | 44,3 K RON | 57,2 K RON | ▲ 29,3% |
| Total active | 1,04 M RON | 1,07 M RON | 1,02 M RON | 994,8 K RON | 1,03 M RON | 838,7 K RON | 904,8 K RON | ▲ 7,9% |
| Capitaluri proprii | 796,6 K RON | 798,0 K RON | 809,8 K RON | 810,0 K RON | 822,8 K RON | 866,6 K RON | 923,9 K RON | ▲ 6,6% |
| Datorii totale | 308,4 K RON | 296,5 K RON | 244,6 K RON | 236,7 K RON | 247,7 K RON | 279,6 K RON | 330,8 K RON | ▲ 18,3% |
| Lichiditate curentă | 1,30 | 1,52 | 1,80 | 1,77 | 1,72 | 0,95 | 1,53 | ▲ 60,3% |
| Marjă netă (%) | 0,04 | 0,06 | 0,54 | 0,01 | 0,67 | 3,21 | 4,41 | ▲ 37,4% |
| Scor bonitate | 67 | 80 | 80 | 65 | 72 | 60 | 80 | ▲ 33,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (57,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.