Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

COMODEX SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA

CUI: 1200872 C2005000022266 SC Mureş, Municipiul Târgu Mureş
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 1200872
Cod înmatriculare C2005000022266
EUID ROONRC.C2005000022266
Data înmatriculării 2005-06-16
Formă juridică SC
Stare Funcțiune
Ani de activitate 21 ani
Salariați (2025) 6 angajați

Adresă

România, Mureş, Municipiul Târgu Mureş, Str. BUDIULUI, 70, 4300

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Municipiul Târgu Mureş
Sector: 0
Stradă: Str. BUDIULUI
Număr: 70
Cod poștal: 4300

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 2.593.309 RON 2.564.068 RON 2.708.147 RON −155.976 RON −144.079 RON 2.819.315 RON 1.027.234 RON 1.792.081 RON 2.298.392 RON 356.188 RON 846.946 RON 679.467 RON 0 RON 0 RON 32
2020 2.253.400 RON 2.578.080 RON 2.501.871 RON 76.209 RON 76.209 RON 2.805.185 RON 916.560 RON 1.888.625 RON 2.349.801 RON 455.384 RON 862.805 RON 558.362 RON 0 RON 0 RON 25
2021 2.364.498 RON 2.344.941 RON 2.315.807 RON 17.038 RON 29.134 RON 2.394.297 RON 809.493 RON 1.584.804 RON 2.162.627 RON 231.670 RON 596.490 RON 347.390 RON 0 RON 0 RON 24
2022 1.853.935 RON 1.759.810 RON 1.745.373 RON 3.681 RON 14.437 RON 2.263.393 RON 716.840 RON 1.546.553 RON 2.122.942 RON 140.451 RON 558.091 RON 345.618 RON 0 RON 0 RON 12
2023 939.287 RON 1.005.238 RON 870.149 RON 126.352 RON 135.089 RON 2.398.480 RON 797.281 RON 1.601.199 RON 2.249.794 RON 149.886 RON 538.729 RON 403.437 RON 0 RON 1.200 RON 5
2024 954.783 RON 998.937 RON 857.949 RON 117.729 RON 140.988 RON 2.458.009 RON 771.558 RON 1.686.451 RON 2.317.885 RON 140.907 RON 515.097 RON 205.790 RON 0 RON 783 RON 5
2025 1.023.675 RON 1.108.026 RON 1.059.149 RON 23.290 RON 48.877 RON 15.640.869 RON 13.906.047 RON 1.734.822 RON 2.320.672 RON 120.453 RON 486.850 RON 251.204 RON 13.201.600 RON 1.856 RON 6

Reprezentanți și administratori (4)

TIUT IOAN-FELICIAN
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului
GEDE HELGA-LIVIA
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului
CIŞMAŞ DANIELA
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului
BUCULEU DANILA
reprezentant al persoanei juridice
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 318 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,02 M RON
Rezultat Net 2025
23,3 K RON
Total Active 2025
15,64 M RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 2,59 M RON 2,25 M RON 2,36 M RON 1,85 M RON 939,3 K RON 954,8 K RON 1,02 M RON
Venituri totale 2,56 M RON 2,58 M RON 2,34 M RON 1,76 M RON 1,01 M RON 998,9 K RON 1,11 M RON
Cheltuieli totale 2,71 M RON 2,50 M RON 2,32 M RON 1,75 M RON 870,1 K RON 857,9 K RON 1,06 M RON
Rezultat net −156,0 K RON 76,2 K RON 17,0 K RON 3,7 K RON 126,4 K RON 117,7 K RON 23,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 464,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 14,40 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 10,36 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 3,29 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 129,85 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate13,91 M RON (88.9%)
Active circulante1,73 M RON (11.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri486,9 K RON
Creanțe251,2 K RON
Numerar396,8 K RON
Alte active circulante600,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,10
Durata stocaj (zile) 174
Rotație creanțe (ori/an) 4,08
Durata încasare (zile) 90

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,8%
Marjă netă
2,3%
ROA
0,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 356,2 K RON 2,82 M RON 12,6%
2020 455,4 K RON 2,81 M RON 16,2%
2021 231,7 K RON 2,39 M RON 9,7%
2022 140,5 K RON 2,26 M RON 6,2%
2023 149,9 K RON 2,40 M RON 6,3%
2024 140,9 K RON 2,46 M RON 5,7%
2025 120,5 K RON 15,64 M RON 0,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,59 M RON 2,25 M RON 2,36 M RON 1,85 M RON 939,3 K RON 954,8 K RON 1,02 M RON ▲ 7,2%
Rezultat net −156,0 K RON 76,2 K RON 17,0 K RON 3,7 K RON 126,4 K RON 117,7 K RON 23,3 K RON ▼ 80,2%
Total active 2,82 M RON 2,81 M RON 2,39 M RON 2,26 M RON 2,40 M RON 2,46 M RON 15,64 M RON ▲ 536,3%
Capitaluri proprii 2,30 M RON 2,35 M RON 2,16 M RON 2,12 M RON 2,25 M RON 2,32 M RON 2,32 M RON ▲ 0,1%
Datorii totale 356,2 K RON 455,4 K RON 231,7 K RON 140,5 K RON 149,9 K RON 140,9 K RON 120,5 K RON ▼ 14,5%
Lichiditate curentă 5,03 4,15 6,84 11,01 10,68 11,97 14,40 ▲ 20,3%
Marjă netă (%) -6,01 3,38 0,72 0,20 13,45 12,33 2,28 ▼ 81,5%
Scor bonitate 64 77 85 77 87 87 75 ▼ 13,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (23,3 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (14.4), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.