CONSUMCOOP STÎLPENI SOCIETATE COOPERATIVĂ
Date generale
Adresă
România, Argeş, Comuna Stâlpeni, ,000000
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 162.399 RON | 242.824 RON | 225.333 RON | 15.063 RON | 17.491 RON | 237.065 RON | 224.515 RON | 12.550 RON | 216.442 RON | 20.623 RON | 0 RON | 5.089 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 176.741 RON | 176.741 RON | 176.330 RON | −1.356 RON | 411 RON | 230.722 RON | 224.515 RON | 6.207 RON | 215.086 RON | 15.636 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 157.885 RON | 358.085 RON | 210.416 RON | 144.088 RON | 147.669 RON | 404.799 RON | 165.310 RON | 239.489 RON | 364.176 RON | 40.623 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (5)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 5211 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
- 5212 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 1,561 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 162,4 K RON | 176,7 K RON | 157,9 K RON |
| Venituri totale | 242,8 K RON | 176,7 K RON | 358,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 225,3 K RON | 176,3 K RON | 210,4 K RON |
| Rezultat net | 15,1 K RON | −1,4 K RON | 144,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 161,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,90 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,90 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,90 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,96 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 20,6 K RON | 237,1 K RON | 8,7% |
| 2024 | 15,6 K RON | 230,7 K RON | 6,8% |
| 2025 | 40,6 K RON | 404,8 K RON | 10,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 162,4 K RON | 176,7 K RON | 157,9 K RON | ▼ 10,7% |
| Rezultat net | 15,1 K RON | −1,4 K RON | 144,1 K RON | ▲ 10.726,0% |
| Total active | 237,1 K RON | 230,7 K RON | 404,8 K RON | ▲ 75,4% |
| Capitaluri proprii | 216,4 K RON | 215,1 K RON | 364,2 K RON | ▲ 69,3% |
| Datorii totale | 20,6 K RON | 15,6 K RON | 40,6 K RON | ▲ 159,8% |
| Lichiditate curentă | 0,61 | 0,40 | 5,90 | ▲ 1.385,0% |
| Marjă netă (%) | 9,28 | -0,77 | 91,26 | ▲ 11.951,9% |
| Scor bonitate | 65 | 42 | 95 | ▲ 126,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (144,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.9), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 161,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.