Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PRODUCTIE BIO SATU MARE COOPERATIVA AGRICOLĂ
Date generale
Adresă
România, Satu Mare, Sat Amaţi, Comuna Păuleşti, Regele Ferdinand, 158, 447231
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 2.870 RON | −2.870 RON | −2.870 RON | 14.441 RON | 2.101 RON | 12.340 RON | 11.088 RON | 3.353 RON | 0 RON | 4.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 1.700 RON | 1.700 RON | 1.052 RON | 597 RON | 648 RON | 23.114 RON | 2.101 RON | 21.013 RON | 11.686 RON | 11.428 RON | 0 RON | 4.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 1.700 RON | 1.700 RON | 1.661 RON | −11 RON | 39 RON | 24.212 RON | 2.101 RON | 22.111 RON | 11.675 RON | 12.537 RON | 800 RON | 4.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 73.511 RON | 73.511 RON | 73.665 RON | −2.315 RON | −154 RON | 22.276 RON | 2.101 RON | 20.175 RON | 9.360 RON | 12.916 RON | 800 RON | 4.810 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 3.000 RON | 3.000 RON | 1.583 RON | 1.417 RON | 1.417 RON | 28.542 RON | 2.101 RON | 26.441 RON | 10.777 RON | 17.765 RON | 6.696 RON | 8.380 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 8.517 RON | 8.517 RON | 6.695 RON | 1.537 RON | 1.822 RON | 30.812 RON | 2.101 RON | 28.711 RON | 12.314 RON | 18.498 RON | 1.800 RON | 16.701 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 8.228 RON | 8.228 RON | 8.089 RON | 107 RON | 139 RON | 38.090 RON | 2.101 RON | 35.989 RON | 12.421 RON | 25.669 RON | 1.833 RON | 16.701 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (3)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 5210 Depozitări
- 8292 Activități de ambalare
Lideri din domeniu
Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0111 — Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Top format din 258 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 1,7 K RON | 1,7 K RON | 73,5 K RON | 3,0 K RON | 8,5 K RON | 8,2 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 1,7 K RON | 1,7 K RON | 73,5 K RON | 3,0 K RON | 8,5 K RON | 8,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 2,9 K RON | 1,1 K RON | 1,7 K RON | 73,7 K RON | 1,6 K RON | 6,7 K RON | 8,1 K RON |
| Rezultat net | −2,9 K RON | 597 RON | −11 RON | −2,3 K RON | 1,4 K RON | 1,5 K RON | 107 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 19,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,40 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,33 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,68 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,48 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,49 |
| Durata stocaj (zile) | 81 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,49 |
| Durata încasare (zile) | 741 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,4 K RON | 14,4 K RON | 23,2% |
| 2020 | 11,4 K RON | 23,1 K RON | 49,4% |
| 2021 | 12,5 K RON | 24,2 K RON | 51,8% |
| 2022 | 12,9 K RON | 22,3 K RON | 58,0% |
| 2023 | 17,8 K RON | 28,5 K RON | 62,2% |
| 2024 | 18,5 K RON | 30,8 K RON | 60,0% |
| 2025 | 25,7 K RON | 38,1 K RON | 67,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 1,7 K RON | 1,7 K RON | 73,5 K RON | 3,0 K RON | 8,5 K RON | 8,2 K RON | ▼ 3,4% |
| Rezultat net | −2,9 K RON | 597 RON | −11 RON | −2,3 K RON | 1,4 K RON | 1,5 K RON | 107 RON | ▼ 93,0% |
| Total active | 14,4 K RON | 23,1 K RON | 24,2 K RON | 22,3 K RON | 28,5 K RON | 30,8 K RON | 38,1 K RON | ▲ 23,6% |
| Capitaluri proprii | 11,1 K RON | 11,7 K RON | 11,7 K RON | 9,4 K RON | 10,8 K RON | 12,3 K RON | 12,4 K RON | ▲ 0,9% |
| Datorii totale | 3,4 K RON | 11,4 K RON | 12,5 K RON | 12,9 K RON | 17,8 K RON | 18,5 K RON | 25,7 K RON | ▲ 38,8% |
| Lichiditate curentă | 3,68 | 1,84 | 1,76 | 1,56 | 1,49 | 1,55 | 1,40 | ▼ 9,7% |
| Marjă netă (%) | – | 35,12 | -0,65 | -3,15 | 47,23 | 18,05 | 1,30 | ▼ 92,8% |
| Scor bonitate | 67 | 82 | 47 | 54 | 72 | 90 | 55 | ▼ 38,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (107 RON).
- •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 19,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.