Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
COOPERATIVA AGRICOLĂ DE GRADUL II COLINELE IAŞULUI
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Principală, 183, 707370, construcţia C9, birou
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3.298.670 RON | 3.308.660 RON | 3.280.729 RON | 27.931 RON | 27.931 RON | 49.391 RON | 2.217 RON | 47.174 RON | 42.931 RON | 6.460 RON | 0 RON | 100 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 5.492.315 RON | 5.511.727 RON | 5.493.332 RON | 18.395 RON | 18.395 RON | 177.868 RON | 2.143 RON | 175.725 RON | 61.325 RON | 116.543 RON | 0 RON | 103.801 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (4)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (54)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0112 Cultivarea orezului
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0121 Cultivarea strugurilor
- 0123 Cultivarea fructelor citrice
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase
- 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0142 Creșterea altor bovine
- 0144 Creșterea cămilelor și a camelidelor
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
- 0146 Creșterea porcinelor
- 0147 Creșterea păsărilor
- 0148 Creșterea altor animale
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 5210 Depozitări
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4621 — Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Top format din 76 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,30 M RON | 5,49 M RON |
| Venituri totale | 3,31 M RON | 5,51 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,28 M RON | 5,49 M RON |
| Rezultat net | 27,9 K RON | 18,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,69 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,51 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,51 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,62 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,53 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 52,91 |
| Durata încasare (zile) | 7 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6,5 K RON | 49,4 K RON | 13,1% |
| 2025 | 116,5 K RON | 177,9 K RON | 65,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,30 M RON | 5,49 M RON | ▲ 66,5% |
| Rezultat net | 27,9 K RON | 18,4 K RON | ▼ 34,1% |
| Total active | 49,4 K RON | 177,9 K RON | ▲ 260,1% |
| Capitaluri proprii | 42,9 K RON | 61,3 K RON | ▲ 42,8% |
| Datorii totale | 6,5 K RON | 116,5 K RON | ▲ 1.704,1% |
| Lichiditate curentă | 7,30 | 1,51 | ▼ 79,4% |
| Marjă netă (%) | 0,85 | 0,33 | ▼ 61,2% |
| Scor bonitate | 77 | 67 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (18,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 7,69 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.