Publicitate

COOPERATIVĂ AGRICOLĂ MERE DE FĂLTICENI

CUI: 38870308 C33/1/2018 CA Suceava, Municipiul Fălticeni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38870308
Cod înmatriculare C33/1/2018
EUID ROONRC.C33/1/2018
Data înmatriculării 2018-02-15
Formă juridică CA
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani

Adresă

România, Suceava, Municipiul Fălticeni, MAGAZIA GĂRII, 3, 725200

Țară: România
Județ: Suceava
Localitate: Municipiul Fălticeni
Stradă: MAGAZIA GĂRII
Număr: 3
Cod poștal: 725200

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 2.084 RON 348 RON 1.736 RON 1.736 RON 47.317 RON 0 RON 47.317 RON 47.317 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 1.457 RON 300 RON 1.157 RON 1.157 RON 48.474 RON 0 RON 48.474 RON 48.474 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (3)

NEDELCU VASILE
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului
ONEA PAVEL
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului
GAVRIL IONUŢ
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
0 RON
Rezultat Net 2024
1,2 K RON
Total Active 2024
48,5 K RON
Scor Bonitate
40/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 40/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON
Venituri totale 2,1 K RON 1,5 K RON
Cheltuieli totale 348 RON 300 RON
Rezultat net 1,7 K RON 1,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 0 RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă ≥ 1
Lichiditate rapidă ≥ 0.8
Lichiditate imediată ≥ 0.2
Solvabilitate ≥ 1

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante48,5 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar48,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
2,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 0 RON 47,3 K RON 0,0%
2024 0 RON 48,5 K RON 0,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

40
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Date insuficiente 5/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON
Rezultat net 1,7 K RON 1,2 K RON ▼ 33,4%
Total active 47,3 K RON 48,5 K RON ▲ 2,4%
Capitaluri proprii 47,3 K RON 48,5 K RON ▲ 2,4%
Datorii totale 0 RON 0 RON
Lichiditate curentă
Marjă netă (%)
Scor bonitate 47 40 ▼ 14,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (1,2 K RON).

Riscuri identificate

  • Scor de bonitate scăzut (40/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate