Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DALEMA WEST SRL
Date generale
Adresă
România, Alba, Municipiul Alba Iulia, VLĂDEASA, 27
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 3.872.086 RON | 3.827.690 RON | 44.396 RON | 44.396 RON | 2.048.118 RON | 7.457 RON | 2.040.661 RON | 150.771 RON | 62.666 RON | 119 RON | 1.916.761 RON | 1.834.681 RON | 0 RON | 5 |
| 2020 | 0 RON | 1.646.460 RON | 1.733.116 RON | −86.656 RON | −86.656 RON | 985.609 RON | 7.457 RON | 978.152 RON | 64.115 RON | 688.688 RON | 0 RON | 935.244 RON | 232.806 RON | 0 RON | 6 |
| 2021 | 0 RON | 143.636 RON | 227.998 RON | −84.362 RON | −84.362 RON | 15.345 RON | 7.457 RON | 7.888 RON | −18.378 RON | 33.723 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 0 RON | 373.617 RON | 373.020 RON | 597 RON | 597 RON | 4.509.354 RON | 7.457 RON | 4.501.897 RON | −17.781 RON | 116.131 RON | 0 RON | 4.368.373 RON | 4.411.004 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 0 RON | 2.166.618 RON | 2.341.927 RON | −175.309 RON | −175.309 RON | 3.065.339 RON | 53.578 RON | 3.011.761 RON | −193.090 RON | 235.552 RON | 0 RON | 2.999.716 RON | 3.022.877 RON | 0 RON | 7 |
| 2024 | 0 RON | 266.308 RON | 347.440 RON | −81.132 RON | −81.132 RON | 12.906.462 RON | 13.979 RON | 12.892.483 RON | −274.222 RON | 513.162 RON | 251 RON | 12.170.487 RON | 12.667.522 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 2.400 RON | 954.489 RON | 1.090.155 RON | −135.666 RON | −135.666 RON | 11.962.831 RON | 7.457 RON | 11.955.374 RON | −408.535 RON | 669.880 RON | 251 RON | 11.918.615 RON | 11.701.486 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7810 — Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
Top format din 22 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−408.535 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−135.666 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2,4 K RON |
| Venituri totale | 3,87 M RON | 1,65 M RON | 143,6 K RON | 373,6 K RON | 2,17 M RON | 266,3 K RON | 954,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 3,83 M RON | 1,73 M RON | 228,0 K RON | 373,0 K RON | 2,34 M RON | 347,4 K RON | 1,09 M RON |
| Rezultat net | 44,4 K RON | −86,7 K RON | −84,4 K RON | 597 RON | −175,3 K RON | −81,1 K RON | −135,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17,85 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 17,85 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 17,86 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 9,56 |
| Durata stocaj (zile) | 38 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,00 |
| Durata încasare (zile) | 1.812.623 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 62,7 K RON | 2,05 M RON | 3,1% |
| 2020 | 688,7 K RON | 985,6 K RON | 69,9% |
| 2021 | 33,7 K RON | 15,3 K RON | 219,8% |
| 2022 | 116,1 K RON | 4,51 M RON | 2,6% |
| 2023 | 235,6 K RON | 3,07 M RON | 7,7% |
| 2024 | 513,2 K RON | 12,91 M RON | 4,0% |
| 2025 | 669,9 K RON | 11,96 M RON | 5,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2,4 K RON | – |
| Rezultat net | 44,4 K RON | −86,7 K RON | −84,4 K RON | 597 RON | −175,3 K RON | −81,1 K RON | −135,7 K RON | ▼ 67,2% |
| Total active | 2,05 M RON | 985,6 K RON | 15,3 K RON | 4,51 M RON | 3,07 M RON | 12,91 M RON | 11,96 M RON | ▼ 7,3% |
| Capitaluri proprii | 150,8 K RON | 64,1 K RON | −18,4 K RON | −17,8 K RON | −193,1 K RON | −274,2 K RON | −408,5 K RON | ▼ 49,0% |
| Datorii totale | 62,7 K RON | 688,7 K RON | 33,7 K RON | 116,1 K RON | 235,6 K RON | 513,2 K RON | 669,9 K RON | ▲ 30,5% |
| Lichiditate curentă | 32,56 | 1,42 | 0,23 | 38,77 | 12,79 | 25,12 | 17,85 | ▼ 29,0% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – | – | – | -5.652,75 | – |
| Scor bonitate | 50 | 33 | 22 | 52 | 37 | 52 | 34 | ▼ 34,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Lichiditate curentă bună (17.85), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (34/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.