NAUTILUS CONSULTING SRL
Date generale
Adresă
România, Arad, Sat Şofronea, Comuna Şofronea, 6, 7, 3, 317350
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 40.304 RON | 40.357 RON | 110.404 RON | −70.047 RON | −70.047 RON | 539.181 RON | 286.662 RON | 252.519 RON | 439.026 RON | 100.155 RON | 101.111 RON | 137.607 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 87.807 RON | 88.615 RON | 126.756 RON | −41.805 RON | −38.141 RON | 509.138 RON | 286.662 RON | 222.476 RON | 397.221 RON | 111.917 RON | 83.156 RON | 125.554 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 93.420 RON | 93.468 RON | 66.072 RON | 23.114 RON | 27.396 RON | 557.176 RON | 286.662 RON | 270.514 RON | 420.604 RON | 136.572 RON | 83.600 RON | 155.189 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4669 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 8020 Activităţi de servicii privind sistemele de securizare
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicaţii
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
Lideri din domeniu
Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 323 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40,3 K RON | 87,8 K RON | 93,4 K RON |
| Venituri totale | 40,4 K RON | 88,6 K RON | 93,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 110,4 K RON | 126,8 K RON | 66,1 K RON |
| Rezultat net | −70,0 K RON | −41,8 K RON | 23,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 127,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,98 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,37 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,23 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 4,08 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,12 |
| Durata stocaj (zile) | 327 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,60 |
| Durata încasare (zile) | 606 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 100,2 K RON | 539,2 K RON | 18,6% |
| 2024 | 111,9 K RON | 509,1 K RON | 22,0% |
| 2025 | 136,6 K RON | 557,2 K RON | 24,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40,3 K RON | 87,8 K RON | 93,4 K RON | ▲ 6,4% |
| Rezultat net | −70,0 K RON | −41,8 K RON | 23,1 K RON | ▲ 155,3% |
| Total active | 539,2 K RON | 509,1 K RON | 557,2 K RON | ▲ 9,4% |
| Capitaluri proprii | 439,0 K RON | 397,2 K RON | 420,6 K RON | ▲ 5,9% |
| Datorii totale | 100,2 K RON | 111,9 K RON | 136,6 K RON | ▲ 22,0% |
| Lichiditate curentă | 2,52 | 1,99 | 1,98 | ▼ 0,4% |
| Marjă netă (%) | -173,80 | -47,61 | 24,74 | ▲ 152,0% |
| Scor bonitate | 64 | 67 | 90 | ▲ 34,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (23,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 127,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.