Publicitate

AGRO PRIMULA SRL

CUI: 16126278 J02/1312/2011 SRL Arad, Sat Şepreuş, Comuna Şepreuş
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 16126278
Cod înmatriculare J02/1312/2011
EUID ROONRC.J02/1312/2011
Data înmatriculării 2011-11-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 15 ani

Adresă

România, Arad, Sat Şepreuş, Comuna Şepreuş, Calea Moneasa, 31, 317320

Țară: România
Județ: Arad
Localitate: Sat Şepreuş, Comuna Şepreuş
Stradă: Calea Moneasa
Număr: 31
Cod poștal: 317320

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 684.463 RON 2.300.820 RON 2.552.936 RON −269.307 RON −252.116 RON 39.772.583 RON 38.964.155 RON 808.428 RON 31.943.490 RON 7.829.093 RON 9.216 RON 772.615 RON 0 RON 0 RON 1
2020 716.204 RON 895.173 RON 839.330 RON 32.691 RON 55.843 RON 39.948.810 RON 38.845.888 RON 1.102.922 RON 31.976.181 RON 7.972.629 RON 9.214 RON 844.409 RON 0 RON 0 RON 1
2021 910.883 RON 980.398 RON 1.045.969 RON −96.571 RON −65.571 RON 40.150.289 RON 38.842.141 RON 1.308.148 RON 31.879.610 RON 8.270.679 RON 9.214 RON 1.166.732 RON 0 RON 0 RON 0
2022 777.927 RON 963.416 RON 1.474.376 RON −534.232 RON −510.960 RON 39.465.031 RON 38.832.255 RON 632.776 RON 31.324.316 RON 8.140.715 RON 741 RON 206.002 RON 0 RON 0 RON 0
2023 842.095 RON 842.097 RON 1.096.240 RON −254.143 RON −254.143 RON 58.766.400 RON 58.192.157 RON 574.243 RON 50.037.250 RON 8.729.150 RON 741 RON 482.514 RON 0 RON 0 RON 0
2024 475.989 RON 485.801 RON 626.702 RON −140.901 RON −140.901 RON 58.709.939 RON 57.985.439 RON 724.500 RON 49.896.349 RON 8.813.590 RON 0 RON 683.215 RON 0 RON 0 RON 0
2025 506.805 RON 506.805 RON 30.896.808 RON −30.398.288 RON −30.390.003 RON 28.771.691 RON 28.004.643 RON 767.048 RON 19.498.061 RON 9.273.630 RON 0 RON 629.708 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

ARIMIE DAN
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului
BLOCH ANDRE
administrator
Germania
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 465 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.08) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−30.398.288 RON)
Cifra de Afaceri 2025
506,8 K RON
Rezultat Net 2025
−30,40 M RON
Total Active 2025
28,77 M RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 684,5 K RON 716,2 K RON 910,9 K RON 777,9 K RON 842,1 K RON 476,0 K RON 506,8 K RON
Venituri totale 2,30 M RON 895,2 K RON 980,4 K RON 963,4 K RON 842,1 K RON 485,8 K RON 506,8 K RON
Cheltuieli totale 2,55 M RON 839,3 K RON 1,05 M RON 1,47 M RON 1,10 M RON 626,7 K RON 30,90 M RON
Rezultat net −269,3 K RON 32,7 K RON −96,6 K RON −534,2 K RON −254,1 K RON −140,9 K RON −30,40 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 547,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,08 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,08 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 3,10 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate28,00 M RON (97.3%)
Active circulante767,0 K RON (2.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe629,7 K RON
Numerar137,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,80
Durata încasare (zile) 454

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-5.996,4%
Marjă netă
-5.998,0%
ROA
-105,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 7,83 M RON 39,77 M RON 19,7%
2020 7,97 M RON 39,95 M RON 20,0%
2021 8,27 M RON 40,15 M RON 20,6%
2022 8,14 M RON 39,47 M RON 20,6%
2023 8,73 M RON 58,77 M RON 14,9%
2024 8,81 M RON 58,71 M RON 15,0%
2025 9,27 M RON 28,77 M RON 32,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 684,5 K RON 716,2 K RON 910,9 K RON 777,9 K RON 842,1 K RON 476,0 K RON 506,8 K RON ▲ 6,5%
Rezultat net −269,3 K RON 32,7 K RON −96,6 K RON −534,2 K RON −254,1 K RON −140,9 K RON −30,40 M RON ▼ 21.474,2%
Total active 39,77 M RON 39,95 M RON 40,15 M RON 39,47 M RON 58,77 M RON 58,71 M RON 28,77 M RON ▼ 51,0%
Capitaluri proprii 31,94 M RON 31,98 M RON 31,88 M RON 31,32 M RON 50,04 M RON 49,90 M RON 19,50 M RON ▼ 60,9%
Datorii totale 7,83 M RON 7,97 M RON 8,27 M RON 8,14 M RON 8,73 M RON 8,81 M RON 9,27 M RON ▲ 5,2%
Lichiditate curentă 0,10 0,14 0,16 0,08 0,07 0,08 0,08 ▲ 0,6%
Marjă netă (%) -39,35 4,56 -10,60 -68,67 -30,18 -29,60 -5.998,02 ▼ 20.163,6%
Scor bonitate 42 68 50 35 50 50 50 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 547,5 K RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate