Publicitate

KONTIKI MONEY 04 I.F.N. SRL

CUI: 15997516 J03/1678/2003 SRL Argeş, Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 15997516
Cod înmatriculare J03/1678/2003
EUID ROONRC.J03/1678/2003
Data înmatriculării 2003-12-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 23 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Argeş, Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Sos. NAŢIONALĂ, 6

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti
Sector: 0
Stradă: Sos. NAŢIONALĂ
Număr: 6

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 622.536 RON 622.536 RON 48.515 RON 568.730 RON 574.021 RON 1.134.652 RON 0 RON 1.134.652 RON 783.289 RON 351.363 RON 139.509 RON 889.982 RON 0 RON 0 RON 1
2024 925.318 RON 925.318 RON 62.914 RON 841.971 RON 862.404 RON 2.021.829 RON 0 RON 2.021.829 RON 1.056.530 RON 965.299 RON 126.509 RON 1.501.214 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

PAVEL CONSTANTIN
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
925,3 K RON
Rezultat Net 2024
842,0 K RON
Total Active 2024
2,02 M RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 622,5 K RON 925,3 K RON
Venituri totale 622,5 K RON 925,3 K RON
Cheltuieli totale 48,5 K RON 62,9 K RON
Rezultat net 568,7 K RON 842,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 1,23 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,09 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,96 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,41 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,09 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante2,02 M RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri126,5 K RON
Creanțe1,50 M RON
Numerar394,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 7,31
Durata stocaj (zile) 50
Rotație creanțe (ori/an) 0,62
Durata încasare (zile) 592

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
93,2%
Marjă netă
91,0%
ROA
41,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 351,4 K RON 1,13 M RON 31,0%
2024 965,3 K RON 2,02 M RON 47,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 622,5 K RON 925,3 K RON ▲ 48,6%
Rezultat net 568,7 K RON 842,0 K RON ▲ 48,0%
Total active 1,13 M RON 2,02 M RON ▲ 78,2%
Capitaluri proprii 783,3 K RON 1,06 M RON ▲ 34,9%
Datorii totale 351,4 K RON 965,3 K RON ▲ 174,7%
Lichiditate curentă 3,23 2,09 ▼ 35,1%
Marjă netă (%) 91,36 90,99 ▼ 0,4%
Scor bonitate 87 95 ▲ 9,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (842,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.09), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,23 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate