Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ANFIELD ROAD SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, Aleea SENESLAU, 8
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 100.947 RON | 100.947 RON | 57.666 RON | 41.809 RON | 43.281 RON | 1.039.846 RON | 249.812 RON | 790.034 RON | 1.036.105 RON | 3.741 RON | 0 RON | 251.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 48.505 RON | 48.505 RON | 36.622 RON | 11.398 RON | 11.883 RON | 3.060.410 RON | 1.392.142 RON | 1.668.268 RON | 1.047.503 RON | 1.093.446 RON | 0 RON | 1.170.461 RON | 919.461 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 30.794 RON | 940.653 RON | 350.141 RON | 590.165 RON | 590.512 RON | 1.645.211 RON | 1.190.284 RON | 454.927 RON | 720.311 RON | 18.945 RON | 0 RON | 495 RON | 905.955 RON | 0 RON | 5 |
| 2022 | 134.097 RON | 134.097 RON | 371.439 RON | −238.683 RON | −237.342 RON | 1.407.617 RON | 1.025.402 RON | 382.215 RON | 481.628 RON | 20.034 RON | 0 RON | 20.190 RON | 905.955 RON | 0 RON | 6 |
| 2023 | 153.341 RON | 153.341 RON | 491.051 RON | −339.243 RON | −337.710 RON | 1.081.254 RON | 830.544 RON | 250.710 RON | 146.178 RON | 29.121 RON | 0 RON | 990 RON | 905.955 RON | 0 RON | 6 |
| 2024 | 197.906 RON | 197.906 RON | 416.010 RON | −218.662 RON | −218.104 RON | 840.788 RON | 650.674 RON | 190.114 RON | −72.484 RON | 7.317 RON | 0 RON | 812 RON | 905.955 RON | 0 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−72.484 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2024 (−218.662 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 100,9 K RON | 48,5 K RON | 30,8 K RON | 134,1 K RON | 153,3 K RON | 197,9 K RON |
| Venituri totale | 100,9 K RON | 48,5 K RON | 940,7 K RON | 134,1 K RON | 153,3 K RON | 197,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 57,7 K RON | 36,6 K RON | 350,1 K RON | 371,4 K RON | 491,1 K RON | 416,0 K RON |
| Rezultat net | 41,8 K RON | 11,4 K RON | 590,2 K RON | −238,7 K RON | −339,2 K RON | −218,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 201,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 25,98 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 25,98 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 25,87 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 114,91 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 243,73 |
| Durata încasare (zile) | 2 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,7 K RON | 1,04 M RON | 0,4% |
| 2020 | 1,09 M RON | 3,06 M RON | 35,7% |
| 2021 | 18,9 K RON | 1,65 M RON | 1,2% |
| 2022 | 20,0 K RON | 1,41 M RON | 1,4% |
| 2023 | 29,1 K RON | 1,08 M RON | 2,7% |
| 2024 | 7,3 K RON | 840,8 K RON | 0,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 100,9 K RON | 48,5 K RON | 30,8 K RON | 134,1 K RON | 153,3 K RON | 197,9 K RON | ▲ 29,1% |
| Rezultat net | 41,8 K RON | 11,4 K RON | 590,2 K RON | −238,7 K RON | −339,2 K RON | −218,7 K RON | ▲ 35,5% |
| Total active | 1,04 M RON | 3,06 M RON | 1,65 M RON | 1,41 M RON | 1,08 M RON | 840,8 K RON | ▼ 22,2% |
| Capitaluri proprii | 1,04 M RON | 1,05 M RON | 720,3 K RON | 481,6 K RON | 146,2 K RON | −72,5 K RON | ▼ 149,6% |
| Datorii totale | 3,7 K RON | 1,09 M RON | 18,9 K RON | 20,0 K RON | 29,1 K RON | 7,3 K RON | ▼ 74,9% |
| Lichiditate curentă | 211,18 | 1,53 | 24,01 | 19,08 | 8,61 | 25,98 | ▲ 201,8% |
| Marjă netă (%) | 41,42 | 23,50 | 1.916,49 | -177,99 | -221,23 | -110,49 | ▲ 50,1% |
| Scor bonitate | 87 | 70 | 90 | 59 | 54 | 54 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Lichiditate curentă bună (25.98), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 54/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 201,2 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.