POP LIDAC 2002 SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, Str. ROMEO TUŢĂ, 24
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 261.958 RON | 261.958 RON | 45.234 RON | 214.156 RON | 216.724 RON | 526.960 RON | 162.718 RON | 364.242 RON | 510.327 RON | 16.633 RON | 37.380 RON | 200.703 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 190.468 RON | 190.468 RON | 94.209 RON | 94.449 RON | 96.259 RON | 488.472 RON | 150.896 RON | 337.576 RON | 354.776 RON | 133.696 RON | 37.380 RON | 32.631 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 235.886 RON | 235.886 RON | 123.346 RON | 110.229 RON | 112.540 RON | 476.206 RON | 256.573 RON | 219.633 RON | 345.005 RON | 131.201 RON | 37.380 RON | 872 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (31)
- 2640 Fabricarea produselor electronice de larg consum
- 4511 Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
- 4519 Comerţ cu alte autovehicule
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4540 Comerţ cu motociclete, piese şi accesorii aferente; întreţinerea şi repararea motocicletelor
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4669 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4743 Comerţ cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 9525 Repararea și întreținerea ceasurilor și a bijuteriilor
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4511 — Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
Top format din 283 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 262,0 K RON | 190,5 K RON | 235,9 K RON |
| Venituri totale | 262,0 K RON | 190,5 K RON | 235,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 45,2 K RON | 94,2 K RON | 123,3 K RON |
| Rezultat net | 214,2 K RON | 94,4 K RON | 110,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 203,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,67 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,39 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,38 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,63 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,31 |
| Durata stocaj (zile) | 58 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 270,51 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 16,6 K RON | 527,0 K RON | 3,2% |
| 2024 | 133,7 K RON | 488,5 K RON | 27,4% |
| 2025 | 131,2 K RON | 476,2 K RON | 27,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 262,0 K RON | 190,5 K RON | 235,9 K RON | ▲ 23,8% |
| Rezultat net | 214,2 K RON | 94,4 K RON | 110,2 K RON | ▲ 16,7% |
| Total active | 527,0 K RON | 488,5 K RON | 476,2 K RON | ▼ 2,5% |
| Capitaluri proprii | 510,3 K RON | 354,8 K RON | 345,0 K RON | ▼ 2,8% |
| Datorii totale | 16,6 K RON | 133,7 K RON | 131,2 K RON | ▼ 1,9% |
| Lichiditate curentă | 21,90 | 2,53 | 1,67 | ▼ 33,7% |
| Marjă netă (%) | 81,75 | 49,59 | 46,73 | ▼ 5,8% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 90 | ▲ 12,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (110,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.