Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MOTO TRANSPORT SERVICE SRL
Date generale
Adresă
România, Bacău, Municipiul Oneşti, Str. ANA IPATESCU, 2, 2, a, 1, 7, 5450
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 8.500 RON | 8.500 RON | 7.554 RON | 691 RON | 946 RON | 114.182 RON | 107.959 RON | 6.223 RON | 114.095 RON | 87 RON | 0 RON | 46 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 2.900 RON | 2.900 RON | 9.085 RON | −6.264 RON | −6.185 RON | 107.831 RON | 107.811 RON | 20 RON | 107.831 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 3.712 RON | 3.712 RON | 3.494 RON | 107 RON | 218 RON | 108.049 RON | 107.236 RON | 813 RON | 107.938 RON | 111 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 10.193 RON | 10.193 RON | 6.379 RON | 3.508 RON | 3.814 RON | 111.600 RON | 106.804 RON | 4.796 RON | 111.445 RON | 155 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 12.550 RON | 12.550 RON | 11.229 RON | 1.110 RON | 1.321 RON | 112.766 RON | 105.877 RON | 6.889 RON | 112.555 RON | 211 RON | 1.044 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 12.000 RON | 12.000 RON | 8.067 RON | 3.287 RON | 3.933 RON | 116.111 RON | 105.024 RON | 11.087 RON | 115.842 RON | 269 RON | 1.045 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 11.000 RON | 11.000 RON | 8.687 RON | 1.941 RON | 2.313 RON | 117.968 RON | 104.091 RON | 13.877 RON | 117.783 RON | 185 RON | 1.045 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8553 — Școli de conducere (pilotaj)
Top format din 56 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8,5 K RON | 2,9 K RON | 3,7 K RON | 10,2 K RON | 12,6 K RON | 12,0 K RON | 11,0 K RON |
| Venituri totale | 8,5 K RON | 2,9 K RON | 3,7 K RON | 10,2 K RON | 12,6 K RON | 12,0 K RON | 11,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 7,6 K RON | 9,1 K RON | 3,5 K RON | 6,4 K RON | 11,2 K RON | 8,1 K RON | 8,7 K RON |
| Rezultat net | 691 RON | −6,3 K RON | 107 RON | 3,5 K RON | 1,1 K RON | 3,3 K RON | 1,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 13,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 75,01 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 69,36 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 69,36 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 637,66 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 10,53 |
| Durata stocaj (zile) | 35 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 87 RON | 114,2 K RON | 0,1% |
| 2020 | 0 RON | 107,8 K RON | 0,0% |
| 2021 | 111 RON | 108,0 K RON | 0,1% |
| 2022 | 155 RON | 111,6 K RON | 0,1% |
| 2023 | 211 RON | 112,8 K RON | 0,2% |
| 2024 | 269 RON | 116,1 K RON | 0,2% |
| 2025 | 185 RON | 118,0 K RON | 0,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8,5 K RON | 2,9 K RON | 3,7 K RON | 10,2 K RON | 12,6 K RON | 12,0 K RON | 11,0 K RON | ▼ 8,3% |
| Rezultat net | 691 RON | −6,3 K RON | 107 RON | 3,5 K RON | 1,1 K RON | 3,3 K RON | 1,9 K RON | ▼ 40,9% |
| Total active | 114,2 K RON | 107,8 K RON | 108,0 K RON | 111,6 K RON | 112,8 K RON | 116,1 K RON | 118,0 K RON | ▲ 1,6% |
| Capitaluri proprii | 114,1 K RON | 107,8 K RON | 107,9 K RON | 111,4 K RON | 112,6 K RON | 115,8 K RON | 117,8 K RON | ▲ 1,7% |
| Datorii totale | 87 RON | 0 RON | 111 RON | 155 RON | 211 RON | 269 RON | 185 RON | ▼ 31,2% |
| Lichiditate curentă | 71,53 | – | 7,32 | 30,94 | 32,65 | 41,22 | 75,01 | ▲ 82,0% |
| Marjă netă (%) | 8,13 | -216,00 | 2,88 | 34,42 | 8,84 | 27,39 | 17,65 | ▼ 35,6% |
| Scor bonitate | 82 | 37 | 85 | 100 | 90 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (75.01), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 13,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.