Publicitate

ROBERTA PROD COM SRL

CUI: 4670917 J04/1592/1993 SRL Bacău, Municipiul Bacău
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 4670917
Cod înmatriculare J04/1592/1993
EUID ROONRC.J04/1592/1993
Data înmatriculării 1993-09-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 33 ani
Salariați (2024) 3 angajați

Adresă

România, Bacău, Municipiul Bacău, MIRON COSTIN, 62, 600125

Țară: România
Județ: Bacău
Localitate: Municipiul Bacău
Stradă: MIRON COSTIN
Număr: 62
Cod poștal: 600125

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 866.755 RON 1.129.025 RON 1.114.416 RON 10.337 RON 14.609 RON 265.270 RON 0 RON 265.270 RON 124.633 RON 140.637 RON 261.552 RON 3.489 RON 0 RON 0 RON 4
2024 821.334 RON 980.194 RON 976.307 RON 1.491 RON 3.887 RON 271.354 RON 0 RON 271.354 RON 122.881 RON 148.473 RON 259.228 RON 10.416 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (2)

ŞUFARU VIORICA
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului
ŞUFARU FLORINEL
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (26)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
821,3 K RON
Rezultat Net 2024
1,5 K RON
Total Active 2024
271,4 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 866,8 K RON 821,3 K RON
Venituri totale 1,13 M RON 980,2 K RON
Cheltuieli totale 1,11 M RON 976,3 K RON
Rezultat net 10,3 K RON 1,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 775,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,83 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,08 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,83 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante271,4 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri259,2 K RON
Creanțe10,4 K RON
Numerar1,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,17
Durata stocaj (zile) 115
Rotație creanțe (ori/an) 78,85
Durata încasare (zile) 5

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,5%
Marjă netă
0,2%
ROA
0,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 140,6 K RON 265,3 K RON 53,0%
2024 148,5 K RON 271,4 K RON 54,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 866,8 K RON 821,3 K RON ▼ 5,2%
Rezultat net 10,3 K RON 1,5 K RON ▼ 85,6%
Total active 265,3 K RON 271,4 K RON ▲ 2,3%
Capitaluri proprii 124,6 K RON 122,9 K RON ▼ 1,4%
Datorii totale 140,6 K RON 148,5 K RON ▲ 5,6%
Lichiditate curentă 1,89 1,83 ▼ 3,1%
Marjă netă (%) 1,19 0,18 ▼ 84,9%
Scor bonitate 67 60 ▼ 10,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (1,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate