Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CRAMA SLĂNIC SRL
Date generale
Adresă
România, Bacău, Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, VASILE ALECSANDRI, 9, 605500, Corp C1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 3.952.975 RON | 4.098.992 RON | 3.393.463 RON | 664.539 RON | 705.529 RON | 919.375 RON | 436.135 RON | 483.240 RON | 623.265 RON | 296.110 RON | 259.037 RON | 183.284 RON | 0 RON | 0 RON | 16 |
| 2020 | 3.177.706 RON | 3.292.753 RON | 2.145.972 RON | 1.124.197 RON | 1.146.781 RON | 1.715.732 RON | 359.115 RON | 1.356.617 RON | 1.147.462 RON | 344.565 RON | 300.631 RON | 385.878 RON | 223.705 RON | 0 RON | 11 |
| 2021 | 3.900.847 RON | 3.932.099 RON | 2.808.885 RON | 1.094.450 RON | 1.123.214 RON | 1.138.246 RON | 287.875 RON | 850.371 RON | 694.053 RON | 493.585 RON | 141.502 RON | 209.225 RON | 0 RON | 49.392 RON | 10 |
| 2022 | 4.807.326 RON | 5.946.658 RON | 4.034.757 RON | 1.871.718 RON | 1.911.901 RON | 2.140.914 RON | 1.693.834 RON | 447.080 RON | 812.609 RON | 1.328.305 RON | 176.774 RON | 108.516 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
| 2023 | 4.042.541 RON | 5.459.663 RON | 4.753.521 RON | 673.161 RON | 706.142 RON | 1.863.568 RON | 1.464.836 RON | 398.732 RON | 678.881 RON | 1.279.214 RON | 254.821 RON | 101.440 RON | 0 RON | 94.527 RON | 12 |
| 2024 | 3.689.436 RON | 5.119.017 RON | 4.959.348 RON | 126.367 RON | 159.669 RON | 1.481.177 RON | 1.131.763 RON | 349.414 RON | 499.955 RON | 1.075.749 RON | 272.032 RON | 32.312 RON | 0 RON | 94.527 RON | 14 |
| 2025 | 3.954.917 RON | 5.221.339 RON | 4.905.379 RON | 247.573 RON | 315.960 RON | 1.147.761 RON | 815.770 RON | 331.991 RON | 361.130 RON | 786.631 RON | 236.322 RON | 27.918 RON | 0 RON | 0 RON | 16 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5610 — Restaurante
Top format din 262 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.42) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,95 M RON | 3,18 M RON | 3,90 M RON | 4,81 M RON | 4,04 M RON | 3,69 M RON | 3,95 M RON |
| Venituri totale | 4,10 M RON | 3,29 M RON | 3,93 M RON | 5,95 M RON | 5,46 M RON | 5,12 M RON | 5,22 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,39 M RON | 2,15 M RON | 2,81 M RON | 4,03 M RON | 4,75 M RON | 4,96 M RON | 4,91 M RON |
| Rezultat net | 664,5 K RON | 1,12 M RON | 1,09 M RON | 1,87 M RON | 673,2 K RON | 126,4 K RON | 247,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,10 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,42 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,12 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,46 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 16,74 |
| Durata stocaj (zile) | 22 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 141,66 |
| Durata încasare (zile) | 3 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 296,1 K RON | 919,4 K RON | 32,2% |
| 2020 | 344,6 K RON | 1,72 M RON | 20,1% |
| 2021 | 493,6 K RON | 1,14 M RON | 43,4% |
| 2022 | 1,33 M RON | 2,14 M RON | 62,0% |
| 2023 | 1,28 M RON | 1,86 M RON | 68,6% |
| 2024 | 1,08 M RON | 1,48 M RON | 72,6% |
| 2025 | 786,6 K RON | 1,15 M RON | 68,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,95 M RON | 3,18 M RON | 3,90 M RON | 4,81 M RON | 4,04 M RON | 3,69 M RON | 3,95 M RON | ▲ 7,2% |
| Rezultat net | 664,5 K RON | 1,12 M RON | 1,09 M RON | 1,87 M RON | 673,2 K RON | 126,4 K RON | 247,6 K RON | ▲ 95,9% |
| Total active | 919,4 K RON | 1,72 M RON | 1,14 M RON | 2,14 M RON | 1,86 M RON | 1,48 M RON | 1,15 M RON | ▼ 22,5% |
| Capitaluri proprii | 623,3 K RON | 1,15 M RON | 694,1 K RON | 812,6 K RON | 678,9 K RON | 500,0 K RON | 361,1 K RON | ▼ 27,8% |
| Datorii totale | 296,1 K RON | 344,6 K RON | 493,6 K RON | 1,33 M RON | 1,28 M RON | 1,08 M RON | 786,6 K RON | ▼ 26,9% |
| Lichiditate curentă | 1,63 | 3,94 | 1,72 | 0,34 | 0,31 | 0,32 | 0,42 | ▲ 29,9% |
| Marjă netă (%) | 16,81 | 35,38 | 28,06 | 38,93 | 16,65 | 3,43 | 6,26 | ▲ 82,5% |
| Scor bonitate | 82 | 95 | 82 | 68 | 53 | 50 | 68 | ▲ 36,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (247,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,10 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.