Publicitate

APASERV SALUBRIZARE SRL

CUI: 27278646 J04/662/2010 SRL Bacău, Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 27278646
Cod înmatriculare J04/662/2010
EUID ROONRC.J04/662/2010
Data înmatriculării 2010-08-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 16 ani
Salariați (2024) 12 angajați

Adresă

România, Bacău, Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Str. VASILE ALECSANDRI, 4, 2, 605500

Țară: România
Județ: Bacău
Localitate: Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova
Sector: 0
Stradă: Str. VASILE ALECSANDRI
Număr: 4
Etaj: 2
Cod poștal: 605500

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 853.334 RON 854.196 RON 842.370 RON 9.934 RON 11.826 RON 566.324 RON 4.381 RON 561.943 RON 140.429 RON 425.895 RON 38.783 RON 492.349 RON 0 RON 0 RON 12
2024 893.671 RON 893.674 RON 892.100 RON 1.322 RON 1.574 RON 622.522 RON 4.381 RON 618.141 RON 142.478 RON 480.044 RON 48.415 RON 545.711 RON 0 RON 0 RON 12

Reprezentanți și administratori (3)

COMAN IULIU-COSMIN
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului
ROTARU MIHAI
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului
LEOLEACĂ LENUŢA
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
893,7 K RON
Rezultat Net 2024
1,3 K RON
Total Active 2024
622,5 K RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 853,3 K RON 893,7 K RON
Venituri totale 854,2 K RON 893,7 K RON
Cheltuieli totale 842,4 K RON 892,1 K RON
Rezultat net 9,9 K RON 1,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 934,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,29 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,19 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,05 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,30 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate4,4 K RON (0.7%)
Active circulante618,1 K RON (99.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri48,4 K RON
Creanțe545,7 K RON
Numerar24,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 18,46
Durata stocaj (zile) 20
Rotație creanțe (ori/an) 1,64
Durata încasare (zile) 223

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,2%
Marjă netă
0,2%
ROA
0,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 425,9 K RON 566,3 K RON 75,2%
2024 480,0 K RON 622,5 K RON 77,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 853,3 K RON 893,7 K RON ▲ 4,7%
Rezultat net 9,9 K RON 1,3 K RON ▼ 86,7%
Total active 566,3 K RON 622,5 K RON ▲ 9,9%
Capitaluri proprii 140,4 K RON 142,5 K RON ▲ 1,5%
Datorii totale 425,9 K RON 480,0 K RON ▲ 12,7%
Lichiditate curentă 1,32 1,29 ▼ 2,4%
Marjă netă (%) 1,16 0,15 ▼ 87,1%
Scor bonitate 57 57 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (1,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 934,0 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate