LAURION COM SRL
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Peştere, Comuna Aştileu, 148, 3576
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.109.108 RON | 1.131.549 RON | 1.110.732 RON | 17.952 RON | 20.817 RON | 282.478 RON | 22.882 RON | 259.596 RON | 153.149 RON | 129.329 RON | 210.855 RON | 13.135 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 1.188.131 RON | 1.197.949 RON | 1.174.247 RON | 20.365 RON | 23.702 RON | 289.444 RON | 19.946 RON | 269.498 RON | 173.515 RON | 115.929 RON | 235.802 RON | 23.326 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 1.160.314 RON | 1.160.083 RON | 1.120.102 RON | 34.164 RON | 39.981 RON | 322.074 RON | 22.509 RON | 299.565 RON | 207.679 RON | 114.395 RON | 244.759 RON | 44.117 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 1,054 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,11 M RON | 1,19 M RON | 1,16 M RON |
| Venituri totale | 1,13 M RON | 1,20 M RON | 1,16 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,11 M RON | 1,17 M RON | 1,12 M RON |
| Rezultat net | 18,0 K RON | 20,4 K RON | 34,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,20 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,62 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,48 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,82 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,74 |
| Durata stocaj (zile) | 77 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 26,30 |
| Durata încasare (zile) | 14 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 129,3 K RON | 282,5 K RON | 45,8% |
| 2024 | 115,9 K RON | 289,4 K RON | 40,1% |
| 2025 | 114,4 K RON | 322,1 K RON | 35,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,11 M RON | 1,19 M RON | 1,16 M RON | ▼ 2,3% |
| Rezultat net | 18,0 K RON | 20,4 K RON | 34,2 K RON | ▲ 67,8% |
| Total active | 282,5 K RON | 289,4 K RON | 322,1 K RON | ▲ 11,3% |
| Capitaluri proprii | 153,1 K RON | 173,5 K RON | 207,7 K RON | ▲ 19,7% |
| Datorii totale | 129,3 K RON | 115,9 K RON | 114,4 K RON | ▼ 1,3% |
| Lichiditate curentă | 2,01 | 2,32 | 2,62 | ▲ 12,6% |
| Marjă netă (%) | 1,62 | 1,71 | 2,94 | ▲ 71,9% |
| Scor bonitate | 77 | 90 | 85 | ▼ 5,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (34,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.62), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,20 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.