Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

IONIFARM SRL

CUI: 22100868 J07/414/2007 SRL Botoşani, Sat Havârna, Comuna Havârna
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 22100868
Cod înmatriculare J07/414/2007
EUID ROONRC.J07/414/2007
Data înmatriculării 2007-07-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 19 ani

Adresă

România, Botoşani, Sat Havârna, Comuna Havârna, 0717185

Țară: România
Județ: Botoşani
Localitate: Sat Havârna, Comuna Havârna
Sector: 0
Cod poștal: 0717185

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 10.451 RON 13.492 RON 22.606 RON −9.519 RON −9.114 RON 18.286 RON 0 RON 18.286 RON 645 RON 17.641 RON 0 RON 52 RON 0 RON 0 RON 2
2020 0 RON 0 RON 4.779 RON −4.779 RON −4.779 RON 11.801 RON 0 RON 11.801 RON −4.134 RON 15.935 RON 0 RON 89 RON 0 RON 0 RON 1
2021 0 RON 0 RON 796 RON −796 RON −796 RON 9.933 RON 0 RON 9.933 RON −4.931 RON 14.864 RON 0 RON 240 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 0 RON 1.553 RON −1.553 RON −1.553 RON 8.381 RON 0 RON 8.381 RON −6.484 RON 14.865 RON 0 RON 393 RON 0 RON 0 RON 0
2023 70.331 RON 97.535 RON 96.291 RON 71 RON 1.244 RON 35.513 RON 22.734 RON 12.779 RON −6.413 RON 41.926 RON 0 RON 10.364 RON 0 RON 0 RON 0
2024 347.462 RON 347.470 RON 343.284 RON 3.516 RON 4.186 RON 19.242 RON 15.452 RON 3.790 RON −2.897 RON 22.139 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2025 481.514 RON 481.516 RON 471.988 RON 8.034 RON 9.528 RON 12.621 RON 8.170 RON 4.451 RON 5.137 RON 7.484 RON 0 RON −269 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

HÎNCU MIHAELA
administrator
Botoşani, România
Pagina administratorului
HÎNCU IONEL
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Botoşani, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 275 companii din județul Botoşani. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.59) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
481,5 K RON
Rezultat Net 2025
8,0 K RON
Total Active 2025
12,6 K RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 10,5 K RON 0 RON 0 RON 0 RON 70,3 K RON 347,5 K RON 481,5 K RON
Venituri totale 13,5 K RON 0 RON 0 RON 0 RON 97,5 K RON 347,5 K RON 481,5 K RON
Cheltuieli totale 22,6 K RON 4,8 K RON 796 RON 1,6 K RON 96,3 K RON 343,3 K RON 472,0 K RON
Rezultat net −9,5 K RON −4,8 K RON −796 RON −1,6 K RON 71 RON 3,5 K RON 8,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 441,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,59 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,59 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,63 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,69 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate8,2 K RON (64.7%)
Active circulante4,5 K RON (35.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar4,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,0%
Marjă netă
1,7%
ROA
63,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 17,6 K RON 18,3 K RON 96,5%
2020 15,9 K RON 11,8 K RON 135,0%
2021 14,9 K RON 9,9 K RON 149,6%
2022 14,9 K RON 8,4 K RON 177,4%
2023 41,9 K RON 35,5 K RON 118,1%
2024 22,1 K RON 19,2 K RON 115,1%
2025 7,5 K RON 12,6 K RON 59,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 10,5 K RON 0 RON 0 RON 0 RON 70,3 K RON 347,5 K RON 481,5 K RON ▲ 38,6%
Rezultat net −9,5 K RON −4,8 K RON −796 RON −1,6 K RON 71 RON 3,5 K RON 8,0 K RON ▲ 128,5%
Total active 18,3 K RON 11,8 K RON 9,9 K RON 8,4 K RON 35,5 K RON 19,2 K RON 12,6 K RON ▼ 34,4%
Capitaluri proprii 645 RON −4,1 K RON −4,9 K RON −6,5 K RON −6,4 K RON −2,9 K RON 5,1 K RON ▲ 277,3%
Datorii totale 17,6 K RON 15,9 K RON 14,9 K RON 14,9 K RON 41,9 K RON 22,1 K RON 7,5 K RON ▼ 66,2%
Lichiditate curentă 1,04 0,74 0,67 0,56 0,30 0,17 0,59 ▲ 247,4%
Marjă netă (%) -91,08 – – – 0,10 1,01 1,67 ▲ 65,3%
Scor bonitate 37 27 27 20 32 40 68 ▲ 70,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,0 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.