Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

CONFORT DESIN SRL

CUI: 17917920 J07/557/2005 SRL Botoşani, Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 17917920
Cod înmatriculare J07/557/2005
EUID ROONRC.J07/557/2005
Data înmatriculării 2005-09-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 21 ani
Salariați (2024) 4 angajați

Adresă

România, Botoşani, Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, 0717460

Țară: România
Județ: Botoşani
Localitate: Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni
Sector: 0
Cod poștal: 0717460

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 155.120 RON 155.120 RON 219.633 RON −66.064 RON −64.513 RON 150.213 RON 76.259 RON 73.954 RON 76.241 RON 73.972 RON 58.523 RON 0 RON 0 RON 0 RON 4
2024 147.330 RON 204.568 RON 198.067 RON 4.455 RON 6.501 RON 92.189 RON 53.135 RON 39.054 RON 71.127 RON 21.062 RON 38.771 RON 0 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

CONSTANTIN FLORIN
administrator
Botoşani, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
147,3 K RON
Rezultat Net 2024
4,5 K RON
Total Active 2024
92,2 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 155,1 K RON 147,3 K RON
Venituri totale 155,1 K RON 204,6 K RON
Cheltuieli totale 219,6 K RON 198,1 K RON
Rezultat net −66,1 K RON 4,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 139,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,85 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,01 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 4,38 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate53,1 K RON (57.6%)
Active circulante39,1 K RON (42.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri38,8 K RON
Numerar283 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,80
Durata stocaj (zile) 96
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,4%
Marjă netă
3,0%
ROA
4,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 74,0 K RON 150,2 K RON 49,2%
2024 21,1 K RON 92,2 K RON 22,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 155,1 K RON 147,3 K RON ▼ 5,0%
Rezultat net −66,1 K RON 4,5 K RON ▲ 106,7%
Total active 150,2 K RON 92,2 K RON ▼ 38,6%
Capitaluri proprii 76,2 K RON 71,1 K RON ▼ 6,7%
Datorii totale 74,0 K RON 21,1 K RON ▼ 71,5%
Lichiditate curentă 1,00 1,85 ▲ 85,5%
Marjă netă (%) -42,59 3,02 ▲ 107,1%
Scor bonitate 47 80 ▲ 70,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2024 (4,5 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.