ANTOSABRI SRL
Date generale
Adresă
România, Braşov, Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Str. PRINCIPALĂ, 307, birou 1,2, 0
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 653.269 RON | 658.632 RON | 608.490 RON | 44.345 RON | 50.142 RON | 814.592 RON | 774.582 RON | 40.010 RON | 140.642 RON | 673.950 RON | 10.123 RON | 1.773 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 608.071 RON | 681.013 RON | 658.970 RON | 4.677 RON | 22.043 RON | 767.575 RON | 718.402 RON | 49.173 RON | 145.318 RON | 622.257 RON | 33.658 RON | 12.874 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 517.811 RON | 640.880 RON | 620.599 RON | 2.978 RON | 20.281 RON | 676.478 RON | 646.571 RON | 29.907 RON | 148.296 RON | 528.182 RON | 16.094 RON | 3.934 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5629 Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5610 — Restaurante
Top format din 483 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.06) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 653,3 K RON | 608,1 K RON | 517,8 K RON |
| Venituri totale | 658,6 K RON | 681,0 K RON | 640,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 608,5 K RON | 659,0 K RON | 620,6 K RON |
| Rezultat net | 44,3 K RON | 4,7 K RON | 3,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 457,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,06 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,03 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,28 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 32,17 |
| Durata stocaj (zile) | 11 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 131,62 |
| Durata încasare (zile) | 3 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 674,0 K RON | 814,6 K RON | 82,7% |
| 2024 | 622,3 K RON | 767,6 K RON | 81,1% |
| 2025 | 528,2 K RON | 676,5 K RON | 78,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 653,3 K RON | 608,1 K RON | 517,8 K RON | ▼ 14,8% |
| Rezultat net | 44,3 K RON | 4,7 K RON | 3,0 K RON | ▼ 36,3% |
| Total active | 814,6 K RON | 767,6 K RON | 676,5 K RON | ▼ 11,9% |
| Capitaluri proprii | 140,6 K RON | 145,3 K RON | 148,3 K RON | ▲ 2,0% |
| Datorii totale | 674,0 K RON | 622,3 K RON | 528,2 K RON | ▼ 15,1% |
| Lichiditate curentă | 0,06 | 0,08 | 0,06 | ▼ 28,4% |
| Marjă netă (%) | 6,79 | 0,77 | 0,58 | ▼ 24,7% |
| Scor bonitate | 50 | 45 | 38 | ▼ 15,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,0 K RON).
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (38/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.