Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ITHINK INNOVATIVE SOLUTIONS SRL
Date generale
Adresă
România, Buzău, Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, MĂLĂIEŞTI, 48, 127325
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 8.207 RON | 8.691 RON | −484 RON | −484 RON | 1.134 RON | 902 RON | 232 RON | −3.462 RON | 4.596 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 3.880 RON | 4.370 RON | −490 RON | −490 RON | 67.975 RON | 0 RON | 67.975 RON | −3.952 RON | 3.351 RON | 0 RON | 67.860 RON | 68.576 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 51.210 RON | 75.729 RON | 21.270 RON | 52.923 RON | 54.459 RON | 95.689 RON | 12.396 RON | 83.293 RON | 48.971 RON | 2.661 RON | 0 RON | 49.674 RON | 44.057 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 20.232 RON | 20.232 RON | 0 RON | 0 RON | 26.652 RON | 3.646 RON | 23.006 RON | −702 RON | 3.529 RON | 0 RON | 0 RON | 23.825 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 4.644 RON | 4.644 RON | 0 RON | 0 RON | 22.655 RON | 0 RON | 22.655 RON | −702 RON | 4.176 RON | 0 RON | 0 RON | 19.181 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 86 RON | 86 RON | 0 RON | 0 RON | 22.769 RON | 0 RON | 22.769 RON | −702 RON | 4.376 RON | 0 RON | 0 RON | 19.095 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−702 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 51,2 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 8,2 K RON | 3,9 K RON | 75,7 K RON | 20,2 K RON | 4,6 K RON | 86 RON |
| Cheltuieli totale | 8,7 K RON | 4,4 K RON | 21,3 K RON | 20,2 K RON | 4,6 K RON | 86 RON |
| Rezultat net | −484 RON | −490 RON | 52,9 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 3,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,20 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,20 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,20 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,20 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 4,6 K RON | 1,1 K RON | 405,3% |
| 2020 | 3,4 K RON | 68,0 K RON | 4,9% |
| 2021 | 2,7 K RON | 95,7 K RON | 2,8% |
| 2022 | 3,5 K RON | 26,7 K RON | 13,2% |
| 2023 | 4,2 K RON | 22,7 K RON | 18,4% |
| 2024 | 4,4 K RON | 22,8 K RON | 19,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 51,2 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −484 RON | −490 RON | 52,9 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Total active | 1,1 K RON | 68,0 K RON | 95,7 K RON | 26,7 K RON | 22,7 K RON | 22,8 K RON | ▲ 0,5% |
| Capitaluri proprii | −3,5 K RON | −4,0 K RON | 49,0 K RON | −702 RON | −702 RON | −702 RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 4,6 K RON | 3,4 K RON | 2,7 K RON | 3,5 K RON | 4,2 K RON | 4,4 K RON | ▲ 4,8% |
| Lichiditate curentă | 0,05 | 20,29 | 31,30 | 6,52 | 5,43 | 5,20 | ▼ 4,1% |
| Marjă netă (%) | – | – | 103,35 | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 22 | 44 | 95 | 37 | 44 | 44 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Lichiditate curentă bună (5.2), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,4 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (44/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.