Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SAN DERM SRL
Date generale
Adresă
România, Buzău, Municipiul Buzău, NICOLAE TITULESCU, 18, Ambulatoriu de Specialitate, etaj 2, camerele 103, 104, 105 şi 106.
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 309.123 RON | 309.601 RON | 108.654 RON | 197.852 RON | 200.947 RON | 243.767 RON | 119.217 RON | 124.550 RON | 236.894 RON | 7.022 RON | 8 RON | 16.768 RON | 0 RON | 149 RON | 2 |
| 2020 | 264.850 RON | 265.167 RON | 118.114 RON | 145.373 RON | 147.053 RON | 252.207 RON | 106.440 RON | 145.767 RON | 245.768 RON | 6.439 RON | 8 RON | 5.784 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 335.442 RON | 340.504 RON | 132.514 RON | 205.053 RON | 207.990 RON | 219.458 RON | 100.902 RON | 118.556 RON | 211.243 RON | 8.532 RON | 8 RON | 0 RON | 0 RON | 317 RON | 2 |
| 2022 | 365.128 RON | 366.204 RON | 132.541 RON | 230.190 RON | 233.663 RON | 144.651 RON | 96.773 RON | 47.878 RON | 114.909 RON | 30.059 RON | 8 RON | 0 RON | 0 RON | 317 RON | 2 |
| 2023 | 418.124 RON | 418.246 RON | 195.597 RON | 218.550 RON | 222.649 RON | 169.520 RON | 112.644 RON | 56.876 RON | 114.210 RON | 55.310 RON | 0 RON | 19.060 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 481.228 RON | 483.183 RON | 192.114 RON | 276.574 RON | 291.069 RON | 294.135 RON | 149.638 RON | 144.497 RON | 79.262 RON | 215.192 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 319 RON | 2 |
| 2025 | 456.533 RON | 461.451 RON | 204.248 RON | 243.635 RON | 257.203 RON | 241.063 RON | 151.471 RON | 89.592 RON | 52.249 RON | 189.364 RON | 0 RON | 78 RON | 0 RON | 550 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Buzău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8622 — Activități de asistență medicală specializată
Top format din 186 companii din județul Buzău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.47) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 309,1 K RON | 264,9 K RON | 335,4 K RON | 365,1 K RON | 418,1 K RON | 481,2 K RON | 456,5 K RON |
| Venituri totale | 309,6 K RON | 265,2 K RON | 340,5 K RON | 366,2 K RON | 418,2 K RON | 483,2 K RON | 461,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 108,7 K RON | 118,1 K RON | 132,5 K RON | 132,5 K RON | 195,6 K RON | 192,1 K RON | 204,2 K RON |
| Rezultat net | 197,9 K RON | 145,4 K RON | 205,1 K RON | 230,2 K RON | 218,6 K RON | 276,6 K RON | 243,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 512,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,47 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,47 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,47 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,27 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5.852,99 |
| Durata încasare (zile) | 0 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 7,0 K RON | 243,8 K RON | 2,9% |
| 2020 | 6,4 K RON | 252,2 K RON | 2,6% |
| 2021 | 8,5 K RON | 219,5 K RON | 3,9% |
| 2022 | 30,1 K RON | 144,7 K RON | 20,8% |
| 2023 | 55,3 K RON | 169,5 K RON | 32,6% |
| 2024 | 215,2 K RON | 294,1 K RON | 73,2% |
| 2025 | 189,4 K RON | 241,1 K RON | 78,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 309,1 K RON | 264,9 K RON | 335,4 K RON | 365,1 K RON | 418,1 K RON | 481,2 K RON | 456,5 K RON | ▼ 5,1% |
| Rezultat net | 197,9 K RON | 145,4 K RON | 205,1 K RON | 230,2 K RON | 218,6 K RON | 276,6 K RON | 243,6 K RON | ▼ 11,9% |
| Total active | 243,8 K RON | 252,2 K RON | 219,5 K RON | 144,7 K RON | 169,5 K RON | 294,1 K RON | 241,1 K RON | ▼ 18,0% |
| Capitaluri proprii | 236,9 K RON | 245,8 K RON | 211,2 K RON | 114,9 K RON | 114,2 K RON | 79,3 K RON | 52,2 K RON | ▼ 34,1% |
| Datorii totale | 7,0 K RON | 6,4 K RON | 8,5 K RON | 30,1 K RON | 55,3 K RON | 215,2 K RON | 189,4 K RON | ▼ 12,0% |
| Lichiditate curentă | 17,74 | 22,64 | 13,90 | 1,59 | 1,03 | 0,67 | 0,47 | ▼ 29,5% |
| Marjă netă (%) | 64,00 | 54,89 | 61,13 | 63,04 | 52,27 | 57,47 | 53,37 | ▼ 7,1% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 95 | 90 | 77 | 68 | 48 | ▼ 29,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (243,6 K RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 512,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (48/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.