Publicitate

AGF ANISAFLOR TRANS SRL

CUI: 33973787 J11/11/2015 SRL Caraş-Severin, Municipiul Caransebeş
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33973787
Cod înmatriculare J11/11/2015
EUID ROONRC.J11/11/2015
Data înmatriculării 2015-01-15
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 11 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Caraş-Severin, Municipiul Caransebeş, ARDEALULUI, 166, M24, D, 5, 325400

Țară: România
Județ: Caraş-Severin
Localitate: Municipiul Caransebeş
Stradă: ARDEALULUI
Număr: 166
Bloc: M24
Scară: D
Apartament: 5
Cod poștal: 325400

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 100.202 RON 100.202 RON 97.658 RON 1.542 RON 2.544 RON 17.216 RON 64 RON 17.152 RON 12.294 RON 4.922 RON 0 RON 1.419 RON 0 RON 0 RON 1
2020 198.684 RON 201.643 RON 162.328 RON 37.502 RON 39.315 RON 74.609 RON 48.750 RON 25.859 RON 49.796 RON 24.813 RON 0 RON 5.401 RON 0 RON 0 RON 3
2021 101.973 RON 120.133 RON 120.383 RON −1.307 RON −250 RON 55.757 RON 35.750 RON 20.007 RON 48.488 RON 7.269 RON 0 RON 6.718 RON 0 RON 0 RON 3
2022 115.077 RON 115.077 RON 153.201 RON −39.184 RON −38.124 RON 38.390 RON 22.750 RON 15.640 RON 9.305 RON 29.085 RON 0 RON 14.891 RON 0 RON 0 RON 3
2023 116.721 RON 197.519 RON 193.713 RON 1.981 RON 3.806 RON 147.763 RON 9.750 RON 138.013 RON 11.286 RON 136.477 RON 0 RON 133.719 RON 0 RON 0 RON 3
2024 177.876 RON 177.928 RON 195.930 RON −19.744 RON −18.002 RON 38.947 RON 0 RON 38.947 RON −8.458 RON 47.405 RON 0 RON 19.433 RON 0 RON 0 RON 2
2025 176.037 RON 181.037 RON 164.530 RON 12.369 RON 16.507 RON 45.090 RON 0 RON 45.090 RON 3.911 RON 41.179 RON 0 RON 25.226 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

ACOJOCĂRIŢEI GHEORGHE
administrator
Caraş-Severin, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Caraş-Severin, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 305 companii din județul Caraş-Severin. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Grad ridicat de îndatorare: 91.3% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
176,0 K RON
Rezultat Net 2025
12,4 K RON
Total Active 2025
45,1 K RON
Scor Bonitate
63/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 63/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 100,2 K RON 198,7 K RON 102,0 K RON 115,1 K RON 116,7 K RON 177,9 K RON 176,0 K RON
Venituri totale 100,2 K RON 201,6 K RON 120,1 K RON 115,1 K RON 197,5 K RON 177,9 K RON 181,0 K RON
Cheltuieli totale 97,7 K RON 162,3 K RON 120,4 K RON 153,2 K RON 193,7 K RON 195,9 K RON 164,5 K RON
Rezultat net 1,5 K RON 37,5 K RON −1,3 K RON −39,2 K RON 2,0 K RON −19,7 K RON 12,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 169,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,10 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,10 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,48 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,10 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante45,1 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe25,2 K RON
Numerar19,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 6,98
Durata încasare (zile) 52

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
9,4%
Marjă netă
7,0%
ROA
27,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 4,9 K RON 17,2 K RON 28,6%
2020 24,8 K RON 74,6 K RON 33,3%
2021 7,3 K RON 55,8 K RON 13,0%
2022 29,1 K RON 38,4 K RON 75,8%
2023 136,5 K RON 147,8 K RON 92,4%
2024 47,4 K RON 38,9 K RON 121,7%
2025 41,2 K RON 45,1 K RON 91,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

63
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 100,2 K RON 198,7 K RON 102,0 K RON 115,1 K RON 116,7 K RON 177,9 K RON 176,0 K RON ▼ 1,0%
Rezultat net 1,5 K RON 37,5 K RON −1,3 K RON −39,2 K RON 2,0 K RON −19,7 K RON 12,4 K RON ▲ 162,6%
Total active 17,2 K RON 74,6 K RON 55,8 K RON 38,4 K RON 147,8 K RON 38,9 K RON 45,1 K RON ▲ 15,8%
Capitaluri proprii 12,3 K RON 49,8 K RON 48,5 K RON 9,3 K RON 11,3 K RON −8,5 K RON 3,9 K RON ▲ 146,2%
Datorii totale 4,9 K RON 24,8 K RON 7,3 K RON 29,1 K RON 136,5 K RON 47,4 K RON 41,2 K RON ▼ 13,1%
Lichiditate curentă 3,48 1,04 2,75 0,54 1,01 0,82 1,10 ▲ 33,3%
Marjă netă (%) 1,54 18,88 -1,28 -34,05 1,70 -11,10 7,03 ▲ 163,3%
Scor bonitate 77 85 64 37 58 24 63 ▲ 162,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (12,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Grad de îndatorare de 91.3% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate