Publicitate

VIKY - MIRELA TMR S.R.L.

CUI: 42452680 J11/166/2020 SRL Caraş-Severin, Municipiul Caransebeş
Sediu expirat

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42452680
Cod înmatriculare J11/166/2020
EUID ROONRC.J11/166/2020
Data înmatriculării 2020-04-14
Formă juridică SRL
Stare Sediu expirat
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2023) 1 angajați

Adresă

România, Caraş-Severin, Municipiul Caransebeş, LEMNELOR, 10, 325400

Țară: România
Județ: Caraş-Severin
Localitate: Municipiul Caransebeş
Stradă: LEMNELOR
Număr: 10
Cod poștal: 325400

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 327.514 RON 327.525 RON 263.442 RON 56.961 RON 64.083 RON 66.965 RON 0 RON 66.965 RON 57.161 RON 9.804 RON 3.096 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2021 468.440 RON 468.458 RON 352.648 RON 107.071 RON 115.810 RON 176.152 RON 0 RON 176.152 RON 164.232 RON 11.920 RON 37.410 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 495.277 RON 495.304 RON 416.812 RON 73.787 RON 78.492 RON 254.901 RON 0 RON 254.901 RON 238.019 RON 16.882 RON 28.011 RON 53 RON 0 RON 0 RON 1
2023 506.744 RON 506.766 RON 428.231 RON 73.721 RON 78.535 RON 333.907 RON 3.337 RON 330.570 RON 311.740 RON 22.167 RON 73.957 RON 1.433 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

TAMAŞ VICTORIA - MIRELA
administrator
Caraş-Severin, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2020–2023

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2023
506,7 K RON
Rezultat Net 2023
73,7 K RON
Total Active 2023
333,9 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2020202120222023
Cifra de afaceri 327,5 K RON 468,4 K RON 495,3 K RON 506,7 K RON
Venituri totale 327,5 K RON 468,5 K RON 495,3 K RON 506,8 K RON
Cheltuieli totale 263,4 K RON 352,6 K RON 416,8 K RON 428,2 K RON
Rezultat net 57,0 K RON 107,1 K RON 73,8 K RON 73,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 590,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2023

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 14,91 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 11,58 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 11,51 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 15,06 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2023)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate3,3 K RON (1%)
Active circulante330,6 K RON (99%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri74,0 K RON
Creanțe1,4 K RON
Numerar255,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2023)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 6,85
Durata stocaj (zile) 53
Rotație creanțe (ori/an) 353,62
Durata încasare (zile) 1

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
15,5%
Marjă netă
14,6%
ROA
22,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 9,8 K RON 67,0 K RON 14,6%
2021 11,9 K RON 176,2 K RON 6,8%
2022 16,9 K RON 254,9 K RON 6,6%
2023 22,2 K RON 333,9 K RON 6,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2023

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2020202120222023 YoY
Cifra de afaceri 327,5 K RON 468,4 K RON 495,3 K RON 506,7 K RON ▲ 2,3%
Rezultat net 57,0 K RON 107,1 K RON 73,8 K RON 73,7 K RON ▼ 0,1%
Total active 67,0 K RON 176,2 K RON 254,9 K RON 333,9 K RON ▲ 31,0%
Capitaluri proprii 57,2 K RON 164,2 K RON 238,0 K RON 311,7 K RON ▲ 31,0%
Datorii totale 9,8 K RON 11,9 K RON 16,9 K RON 22,2 K RON ▲ 31,3%
Lichiditate curentă 6,83 14,78 15,10 14,91 ▼ 1,2%
Marjă netă (%) 17,39 22,86 14,90 14,55 ▼ 2,3%
Scor bonitate 87 100 95 80 ▼ 15,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2023 (73,7 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (14.91), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2024 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 590,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2023.

Publicitate