MENA INTERIM SRL
Date generale
Adresă
România, Alba, Sat Pianu de Jos, Comuna Pianu, 26, 517536
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | −3.180 RON | 3.180 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | −3.180 RON | 3.180 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | −3.180 RON | 3.180 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 4.795 RON | 4.795 RON | 15.945 RON | −11.294 RON | −11.150 RON | 118.367 RON | 0 RON | 118.367 RON | −14.474 RON | 132.841 RON | 3.120 RON | 112.347 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 2.168 RON | 2.168 RON | 8.862 RON | −6.694 RON | −6.694 RON | 118.271 RON | 0 RON | 118.271 RON | −21.168 RON | 139.439 RON | 3.535 RON | 112.983 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 6.400 RON | −6.400 RON | −6.400 RON | 107.810 RON | 104.134 RON | 3.676 RON | −31.234 RON | 139.044 RON | 0 RON | 3.477 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 129.000 RON | 109.622 RON | 16.277 RON | 19.378 RON | 36.659 RON | 0 RON | 36.659 RON | −14.958 RON | 51.617 RON | 0 RON | 4.012 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 7830 Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5630 — Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Top format din 255 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−14.958 RON) — risc de insolvență tehnică
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.71) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Grad ridicat de îndatorare: 140.8% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4,8 K RON | 2,2 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4,8 K RON | 2,2 K RON | 0 RON | 129,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 15,9 K RON | 8,9 K RON | 6,4 K RON | 109,6 K RON |
| Rezultat net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | −11,3 K RON | −6,7 K RON | −6,4 K RON | 16,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,71 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,71 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,63 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 0,71 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,2 K RON | 0 RON | – |
| 2020 | 3,2 K RON | 0 RON | – |
| 2021 | 3,2 K RON | 0 RON | – |
| 2022 | 132,8 K RON | 118,4 K RON | 112,2% |
| 2023 | 139,4 K RON | 118,3 K RON | 117,9% |
| 2024 | 139,0 K RON | 107,8 K RON | 129,0% |
| 2025 | 51,6 K RON | 36,7 K RON | 140,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4,8 K RON | 2,2 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | −11,3 K RON | −6,7 K RON | −6,4 K RON | 16,3 K RON | ▲ 354,3% |
| Total active | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 118,4 K RON | 118,3 K RON | 107,8 K RON | 36,7 K RON | ▼ 66,0% |
| Capitaluri proprii | −3,2 K RON | −3,2 K RON | −3,2 K RON | −14,5 K RON | −21,2 K RON | −31,2 K RON | −15,0 K RON | ▲ 52,1% |
| Datorii totale | 3,2 K RON | 3,2 K RON | 3,2 K RON | 132,8 K RON | 139,4 K RON | 139,0 K RON | 51,6 K RON | ▼ 62,9% |
| Lichiditate curentă | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,89 | 0,85 | 0,03 | 0,71 | ▲ 2.590,2% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | -235,54 | -308,76 | – | – | – |
| Scor bonitate | 25 | 33 | 33 | 24 | 24 | 22 | 35 | ▲ 59,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (16,3 K RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,3 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 140.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.