Publicitate

SPECTRUM LIQUID ONPOINT S.R.L.

CUI: 44184258 J11/251/2021 SRL Caraş-Severin, Municipiul Reşiţa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44184258
Cod înmatriculare J11/251/2021
EUID ROONRC.J11/251/2021
Data înmatriculării 2021-04-26
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Caraş-Severin, Municipiul Reşiţa, FĂGĂRAŞULUI, 29, B, 1, 4, 320217

Țară: România
Județ: Caraş-Severin
Localitate: Municipiul Reşiţa
Stradă: FĂGĂRAŞULUI
Număr: 29
Scară: B
Etaj: 1
Apartament: 4
Cod poștal: 320217

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 38.753 RON 38.753 RON 18.813 RON 19.560 RON 19.940 RON 22.373 RON 0 RON 22.373 RON 19.760 RON 2.613 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 80.929 RON 80.929 RON 34.271 RON 45.945 RON 46.658 RON 49.449 RON 0 RON 49.449 RON 46.705 RON 2.744 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 93.211 RON 93.211 RON 40.676 RON 51.742 RON 52.535 RON 45.591 RON 0 RON 45.591 RON 98.447 RON 4.144 RON 0 RON 0 RON 0 RON 57.000 RON 1
2024 93.496 RON 93.496 RON 54.961 RON 37.647 RON 38.535 RON 50.045 RON 0 RON 50.045 RON 50.964 RON 4.081 RON 0 RON 0 RON 0 RON 5.000 RON 1
2025 95.963 RON 95.963 RON 56.232 RON 38.820 RON 39.731 RON 45.751 RON 0 RON 45.751 RON 40.783 RON 4.968 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

CHINCEA GABRIELA-OTILIA
administrator
Caraş-Severin, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Caraş-Severin, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4 companii din județul Caraş-Severin. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
96,0 K RON
Rezultat Net 2025
38,8 K RON
Total Active 2025
45,8 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 38,8 K RON 80,9 K RON 93,2 K RON 93,5 K RON 96,0 K RON
Venituri totale 38,8 K RON 80,9 K RON 93,2 K RON 93,5 K RON 96,0 K RON
Cheltuieli totale 18,8 K RON 34,3 K RON 40,7 K RON 55,0 K RON 56,2 K RON
Rezultat net 19,6 K RON 45,9 K RON 51,7 K RON 37,6 K RON 38,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 118,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 9,21 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 9,21 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 9,21 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 9,21 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante45,8 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar45,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
41,4%
Marjă netă
40,5%
ROA
84,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 2,6 K RON 22,4 K RON 11,7%
2022 2,7 K RON 49,4 K RON 5,6%
2023 4,1 K RON 45,6 K RON 9,1%
2024 4,1 K RON 50,0 K RON 8,2%
2025 5,0 K RON 45,8 K RON 10,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 38,8 K RON 80,9 K RON 93,2 K RON 93,5 K RON 96,0 K RON ▲ 2,6%
Rezultat net 19,6 K RON 45,9 K RON 51,7 K RON 37,6 K RON 38,8 K RON ▲ 3,1%
Total active 22,4 K RON 49,4 K RON 45,6 K RON 50,0 K RON 45,8 K RON ▼ 8,6%
Capitaluri proprii 19,8 K RON 46,7 K RON 98,4 K RON 51,0 K RON 40,8 K RON ▼ 20,0%
Datorii totale 2,6 K RON 2,7 K RON 4,1 K RON 4,1 K RON 5,0 K RON ▲ 21,7%
Lichiditate curentă 8,56 18,02 11,00 12,26 9,21 ▼ 24,9%
Marjă netă (%) 50,47 56,77 55,51 40,27 40,45 ▲ 0,4%
Scor bonitate 87 100 95 87 87 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (38,8 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (9.21), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 118,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.

Publicitate