Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HANŢIG SPEED TRANSPORT 2019 S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Caraş-Severin, Sat Fârliug, Comuna Fârliug, FÎRLIUG, 412
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 311.508 RON | 313.130 RON | 176.854 RON | 133.259 RON | 136.276 RON | 137.868 RON | 29.635 RON | 108.233 RON | 133.459 RON | 4.409 RON | 0 RON | 23.184 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 257.190 RON | 263.032 RON | 218.021 RON | 42.485 RON | 45.011 RON | 183.588 RON | 88.478 RON | 95.110 RON | 98.944 RON | 84.644 RON | 0 RON | 73.018 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 308.783 RON | 361.389 RON | 304.925 RON | 52.852 RON | 56.464 RON | 226.979 RON | 71.889 RON | 155.090 RON | 151.795 RON | 75.184 RON | 0 RON | 122.330 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 960.001 RON | 960.180 RON | 811.022 RON | 139.567 RON | 149.158 RON | 682.673 RON | 111.510 RON | 571.163 RON | 291.363 RON | 391.310 RON | 1 RON | 504.118 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2023 | 722.591 RON | 732.639 RON | 925.537 RON | −196.419 RON | −192.898 RON | 304.369 RON | 121.144 RON | 183.225 RON | 94.943 RON | 209.426 RON | 0 RON | 182.927 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 333.719 RON | 333.855 RON | 306.425 RON | 22.286 RON | 27.430 RON | 412.858 RON | 100.162 RON | 312.696 RON | 117.252 RON | 295.606 RON | 0 RON | 304.197 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 651.736 RON | 661.156 RON | 599.645 RON | 44.995 RON | 61.511 RON | 470.397 RON | 47.230 RON | 423.167 RON | 162.247 RON | 308.150 RON | 0 RON | 378.473 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Caraş-Severin, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 280 companii din județul Caraş-Severin. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 311,5 K RON | 257,2 K RON | 308,8 K RON | 960,0 K RON | 722,6 K RON | 333,7 K RON | 651,7 K RON |
| Venituri totale | 313,1 K RON | 263,0 K RON | 361,4 K RON | 960,2 K RON | 732,6 K RON | 333,9 K RON | 661,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 176,9 K RON | 218,0 K RON | 304,9 K RON | 811,0 K RON | 925,5 K RON | 306,4 K RON | 599,6 K RON |
| Rezultat net | 133,3 K RON | 42,5 K RON | 52,9 K RON | 139,6 K RON | −196,4 K RON | 22,3 K RON | 45,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 733,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,37 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,37 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,15 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,53 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,72 |
| Durata încasare (zile) | 212 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 4,4 K RON | 137,9 K RON | 3,2% |
| 2020 | 84,6 K RON | 183,6 K RON | 46,1% |
| 2021 | 75,2 K RON | 227,0 K RON | 33,1% |
| 2022 | 391,3 K RON | 682,7 K RON | 57,3% |
| 2023 | 209,4 K RON | 304,4 K RON | 68,8% |
| 2024 | 295,6 K RON | 412,9 K RON | 71,6% |
| 2025 | 308,2 K RON | 470,4 K RON | 65,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 311,5 K RON | 257,2 K RON | 308,8 K RON | 960,0 K RON | 722,6 K RON | 333,7 K RON | 651,7 K RON | ▲ 95,3% |
| Rezultat net | 133,3 K RON | 42,5 K RON | 52,9 K RON | 139,6 K RON | −196,4 K RON | 22,3 K RON | 45,0 K RON | ▲ 101,9% |
| Total active | 137,9 K RON | 183,6 K RON | 227,0 K RON | 682,7 K RON | 304,4 K RON | 412,9 K RON | 470,4 K RON | ▲ 13,9% |
| Capitaluri proprii | 133,5 K RON | 98,9 K RON | 151,8 K RON | 291,4 K RON | 94,9 K RON | 117,3 K RON | 162,2 K RON | ▲ 38,4% |
| Datorii totale | 4,4 K RON | 84,6 K RON | 75,2 K RON | 391,3 K RON | 209,4 K RON | 295,6 K RON | 308,2 K RON | ▲ 4,2% |
| Lichiditate curentă | 24,55 | 1,12 | 2,06 | 1,46 | 0,87 | 1,06 | 1,37 | ▲ 29,8% |
| Marjă netă (%) | 42,78 | 16,52 | 17,12 | 14,54 | -27,18 | 6,68 | 6,90 | ▲ 3,3% |
| Scor bonitate | 87 | 70 | 100 | 80 | 35 | 70 | 80 | ▲ 14,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (45,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 733,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.