BIJOUXSILVER SRL
Date generale
Adresă
România, Alba, Loc. Cugir, Oraş Cugir, RÎUL MIC, 205, 515600
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 298.288 RON | 322.578 RON | 317.560 RON | 2.122 RON | 5.018 RON | −15.504 RON | 0 RON | −15.504 RON | −15.504 RON | 0 RON | −29.874 RON | 11.033 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 297.377 RON | 300.141 RON | 220.198 RON | 77.070 RON | 79.943 RON | 65.619 RON | 3.505 RON | 62.114 RON | 48.401 RON | 17.218 RON | 22.138 RON | 7.831 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 277.006 RON | 277.684 RON | 256.777 RON | 18.251 RON | 20.907 RON | 69.014 RON | 2.231 RON | 66.783 RON | 66.652 RON | 2.362 RON | 151 RON | 60.004 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 85.961 RON | 87.667 RON | 61.280 RON | 25.520 RON | 26.387 RON | 108.311 RON | 956 RON | 107.355 RON | 92.172 RON | 16.139 RON | 41.884 RON | 48.839 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 260.201 RON | 262.778 RON | 165.321 RON | 94.050 RON | 97.457 RON | 379.353 RON | 0 RON | 379.353 RON | 186.222 RON | 193.131 RON | 55.545 RON | 59.476 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 254.049 RON | 255.083 RON | 178.701 RON | 73.839 RON | 76.382 RON | 123.649 RON | 0 RON | 123.649 RON | 110.892 RON | 12.757 RON | 47.961 RON | 66.428 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 342.887 RON | 344.485 RON | 212.027 RON | 129.024 RON | 132.458 RON | 193.564 RON | 0 RON | 193.564 RON | 239.917 RON | −46.353 RON | 63.875 RON | 92.644 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 235 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 298,3 K RON | 297,4 K RON | 277,0 K RON | 86,0 K RON | 260,2 K RON | 254,0 K RON | 342,9 K RON |
| Venituri totale | 322,6 K RON | 300,1 K RON | 277,7 K RON | 87,7 K RON | 262,8 K RON | 255,1 K RON | 344,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 317,6 K RON | 220,2 K RON | 256,8 K RON | 61,3 K RON | 165,3 K RON | 178,7 K RON | 212,0 K RON |
| Rezultat net | 2,1 K RON | 77,1 K RON | 18,3 K RON | 25,5 K RON | 94,1 K RON | 73,8 K RON | 129,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 263,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5,37 |
| Durata stocaj (zile) | 68 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,70 |
| Durata încasare (zile) | 99 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | −15,5 K RON | – |
| 2020 | 17,2 K RON | 65,6 K RON | 26,2% |
| 2021 | 2,4 K RON | 69,0 K RON | 3,4% |
| 2022 | 16,1 K RON | 108,3 K RON | 14,9% |
| 2023 | 193,1 K RON | 379,4 K RON | 50,9% |
| 2024 | 12,8 K RON | 123,6 K RON | 10,3% |
| 2025 | −46,4 K RON | 193,6 K RON | -24,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 298,3 K RON | 297,4 K RON | 277,0 K RON | 86,0 K RON | 260,2 K RON | 254,0 K RON | 342,9 K RON | ▲ 35,0% |
| Rezultat net | 2,1 K RON | 77,1 K RON | 18,3 K RON | 25,5 K RON | 94,1 K RON | 73,8 K RON | 129,0 K RON | ▲ 74,7% |
| Total active | −15,5 K RON | 65,6 K RON | 69,0 K RON | 108,3 K RON | 379,4 K RON | 123,6 K RON | 193,6 K RON | ▲ 56,5% |
| Capitaluri proprii | −15,5 K RON | 48,4 K RON | 66,7 K RON | 92,2 K RON | 186,2 K RON | 110,9 K RON | 239,9 K RON | ▲ 116,4% |
| Datorii totale | 0 RON | 17,2 K RON | 2,4 K RON | 16,1 K RON | 193,1 K RON | 12,8 K RON | −46,4 K RON | ▼ 463,4% |
| Lichiditate curentă | – | 3,61 | 28,27 | 6,65 | 1,96 | 9,69 | – | – |
| Marjă netă (%) | 0,71 | 25,92 | 6,59 | 29,69 | 36,15 | 29,06 | 37,63 | ▲ 29,5% |
| Scor bonitate | 37 | 87 | 82 | 87 | 85 | 87 | 75 | ▼ 13,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (129,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.