Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EDMONTON DOCTOR MOTOR S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Caraş-Severin, Sat Răcăşdia, Comuna Răcăşdia, RĂCĂŞDIA, 590, 327315
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 3.398 RON | −3.398 RON | −3.398 RON | 3.740 RON | 255 RON | 3.485 RON | −3.198 RON | 6.938 RON | 835 RON | 2.393 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 284.645 RON | 286.612 RON | 477.917 RON | −192.762 RON | −191.305 RON | 47.619 RON | 13.281 RON | 34.338 RON | −195.960 RON | 243.579 RON | 15.651 RON | 9.328 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2023 | 685.026 RON | 861.962 RON | 802.455 RON | 51.043 RON | 59.507 RON | 126.363 RON | 23.331 RON | 103.032 RON | −144.917 RON | 271.280 RON | 76.162 RON | 28.427 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2024 | 846.637 RON | 890.983 RON | 917.907 RON | −26.924 RON | −26.924 RON | 60.453 RON | 16.378 RON | 44.075 RON | −183.901 RON | 244.354 RON | 28.356 RON | 12.752 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 323.523 RON | 497.805 RON | 514.577 RON | −16.772 RON | −16.772 RON | 35.591 RON | 9.044 RON | 26.547 RON | −200.674 RON | 236.265 RON | 355 RON | 25.979 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4540 Comerţ cu motociclete, piese şi accesorii aferente; întreţinerea şi repararea motocicletelor
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Lideri din domeniu
Top companii din Caraş-Severin, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Top format din 145 companii din județul Caraş-Severin. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−200.674 RON) — datoriile depășesc activele
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.11) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−16.772 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 663.8% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 284,6 K RON | 685,0 K RON | 846,6 K RON | 323,5 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 286,6 K RON | 862,0 K RON | 891,0 K RON | 497,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 3,4 K RON | 477,9 K RON | 802,5 K RON | 917,9 K RON | 514,6 K RON |
| Rezultat net | −3,4 K RON | −192,8 K RON | 51,0 K RON | −26,9 K RON | −16,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 790,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,11 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,11 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,15 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 911,33 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 12,45 |
| Durata încasare (zile) | 29 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 6,9 K RON | 3,7 K RON | 185,5% |
| 2022 | 243,6 K RON | 47,6 K RON | 511,5% |
| 2023 | 271,3 K RON | 126,4 K RON | 214,7% |
| 2024 | 244,4 K RON | 60,5 K RON | 404,2% |
| 2025 | 236,3 K RON | 35,6 K RON | 663,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 284,6 K RON | 685,0 K RON | 846,6 K RON | 323,5 K RON | ▼ 61,8% |
| Rezultat net | −3,4 K RON | −192,8 K RON | 51,0 K RON | −26,9 K RON | −16,8 K RON | ▲ 37,7% |
| Total active | 3,7 K RON | 47,6 K RON | 126,4 K RON | 60,5 K RON | 35,6 K RON | ▼ 41,1% |
| Capitaluri proprii | −3,2 K RON | −196,0 K RON | −144,9 K RON | −183,9 K RON | −200,7 K RON | ▼ 9,1% |
| Datorii totale | 6,9 K RON | 243,6 K RON | 271,3 K RON | 244,4 K RON | 236,3 K RON | ▼ 3,3% |
| Lichiditate curentă | 0,50 | 0,14 | 0,38 | 0,18 | 0,11 | ▼ 37,7% |
| Marjă netă (%) | – | -67,72 | 7,45 | -3,18 | -5,18 | ▼ 62,9% |
| Scor bonitate | 27 | 12 | 50 | 19 | 19 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 790,7 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 663.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (19/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.