LORALY ADMIR ITP S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Caraş-Severin, Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, CRIŞAN, 13, 325600
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 867 RON | −867 RON | −867 RON | 260.767 RON | 20.650 RON | 240.117 RON | −1.035 RON | 261.802 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 9.053 RON | −9.053 RON | −9.053 RON | 382.361 RON | 250.900 RON | 131.461 RON | −10.536 RON | 392.897 RON | 0 RON | 43.618 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 8.741 RON | −8.741 RON | −8.741 RON | 437.094 RON | 400.585 RON | 36.509 RON | −17.853 RON | 454.947 RON | 9.975 RON | 227 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 184.370 RON | 184.382 RON | 139.496 RON | 43.659 RON | 44.886 RON | 474.585 RON | 447.478 RON | 27.107 RON | 25.806 RON | 448.779 RON | 21.702 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 443.231 RON | 443.231 RON | 238.472 RON | 198.102 RON | 204.759 RON | 554.007 RON | 500.300 RON | 53.707 RON | 189.788 RON | 364.219 RON | 0 RON | 6.200 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 487.537 RON | 487.551 RON | 258.613 RON | 222.299 RON | 228.938 RON | 578.555 RON | 509.204 RON | 69.351 RON | 323.199 RON | 255.356 RON | 0 RON | 7.400 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Caraş-Severin, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7120 — Activități de testări și analize tehnice
Top format din 36 companii din județul Caraş-Severin. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.27) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 184,4 K RON | 443,2 K RON | 487,5 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 184,4 K RON | 443,2 K RON | 487,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 867 RON | 9,1 K RON | 8,7 K RON | 139,5 K RON | 238,5 K RON | 258,6 K RON |
| Rezultat net | −867 RON | −9,1 K RON | −8,7 K RON | 43,7 K RON | 198,1 K RON | 222,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 581,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,27 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,27 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,24 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,27 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 65,88 |
| Durata încasare (zile) | 6 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 261,8 K RON | 260,8 K RON | 100,4% |
| 2021 | 392,9 K RON | 382,4 K RON | 102,8% |
| 2022 | 454,9 K RON | 437,1 K RON | 104,1% |
| 2023 | 448,8 K RON | 474,6 K RON | 94,6% |
| 2024 | 364,2 K RON | 554,0 K RON | 65,7% |
| 2025 | 255,4 K RON | 578,6 K RON | 44,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 184,4 K RON | 443,2 K RON | 487,5 K RON | ▲ 10,0% |
| Rezultat net | −867 RON | −9,1 K RON | −8,7 K RON | 43,7 K RON | 198,1 K RON | 222,3 K RON | ▲ 12,2% |
| Total active | 260,8 K RON | 382,4 K RON | 437,1 K RON | 474,6 K RON | 554,0 K RON | 578,6 K RON | ▲ 4,4% |
| Capitaluri proprii | −1,0 K RON | −10,5 K RON | −17,9 K RON | 25,8 K RON | 189,8 K RON | 323,2 K RON | ▲ 70,3% |
| Datorii totale | 261,8 K RON | 392,9 K RON | 454,9 K RON | 448,8 K RON | 364,2 K RON | 255,4 K RON | ▼ 29,9% |
| Lichiditate curentă | 0,92 | 0,33 | 0,08 | 0,06 | 0,15 | 0,27 | ▲ 84,1% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | 23,68 | 44,69 | 45,60 | ▲ 2,0% |
| Scor bonitate | 27 | 15 | 22 | 48 | 73 | 78 | ▲ 6,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (222,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 581,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.