Publicitate

GIFTS HIVE S.R.L.

CUI: 47368891 J1/1927/2022 SRL Alba, Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47368891
Cod înmatriculare J1/1927/2022
EUID ROONRC.J1/1927/2022
Data înmatriculării 2022-12-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Alba, Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, OITUZ, 8, B1, 3, 15, 515500

Țară: România
Județ: Alba
Localitate: Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni
Stradă: OITUZ
Număr: 8
Bloc: B1
Etaj: 3
Apartament: 15
Cod poștal: 515500

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 0 RON 654 RON −654 RON −654 RON 260 RON 0 RON 260 RON −454 RON 714 RON 0 RON 200 RON 0 RON 0 RON 2
2023 39.904 RON 113.704 RON 83.357 RON 29.948 RON 30.347 RON 86.237 RON 50.400 RON 35.837 RON 29.494 RON 6.806 RON 53 RON 475 RON 49.937 RON 0 RON 2
2024 164.634 RON 183.280 RON 193.145 RON −11.424 RON −9.865 RON 96.336 RON 31.600 RON 64.736 RON 18.070 RON 46.974 RON 13.883 RON 538 RON 31.292 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

ORLEA VIOREL MIHAI
administrator
Alba, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2022–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • Pierdere netă înregistrată în 2024 (−11.424 RON)
Cifra de Afaceri 2024
164,6 K RON
Rezultat Net 2024
−11,4 K RON
Total Active 2024
96,3 K RON
Scor Bonitate
44/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 44/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202220232024
Cifra de afaceri 0 RON 39,9 K RON 164,6 K RON
Venituri totale 0 RON 113,7 K RON 183,3 K RON
Cheltuieli totale 654 RON 83,4 K RON 193,1 K RON
Rezultat net −654 RON 29,9 K RON −11,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 232,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,38 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,08 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 1,07 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,05 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate31,6 K RON (32.8%)
Active circulante64,7 K RON (67.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri13,9 K RON
Creanțe538 RON
Numerar50,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 11,86
Durata stocaj (zile) 31
Rotație creanțe (ori/an) 306,01
Durata încasare (zile) 1

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-6,0%
Marjă netă
-6,9%
ROA
-11,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 714 RON 260 RON 274,6%
2023 6,8 K RON 86,2 K RON 7,9%
2024 47,0 K RON 96,3 K RON 48,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

44
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202220232024 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 39,9 K RON 164,6 K RON ▲ 312,6%
Rezultat net −654 RON 29,9 K RON −11,4 K RON ▼ 138,1%
Total active 260 RON 86,2 K RON 96,3 K RON ▲ 11,7%
Capitaluri proprii −454 RON 29,5 K RON 18,1 K RON ▼ 38,7%
Datorii totale 714 RON 6,8 K RON 47,0 K RON ▲ 590,2%
Lichiditate curentă 0,36 5,27 1,38 ▼ 73,8%
Marjă netă (%) 75,05 -6,94 ▼ 109,2%
Scor bonitate 22 90 44 ▼ 51,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 232,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Scor de bonitate scăzut (44/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2024.

Publicitate