Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
POLIART STUDIO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, TELEORMAN, 15-17, S7, 7, 400573
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 10.491 RON | 10.811 RON | 51.711 RON | −41.008 RON | −40.900 RON | 106.577 RON | 32.720 RON | 73.857 RON | −40.808 RON | 35.546 RON | 0 RON | 0 RON | 111.839 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 58.179 RON | 87.299 RON | 157.814 RON | −71.048 RON | −70.515 RON | 46.548 RON | 23.969 RON | 22.579 RON | −111.856 RON | 37.342 RON | 449 RON | 3.270 RON | 121.062 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 35.300 RON | 50.972 RON | 78.574 RON | −28.572 RON | −27.602 RON | 18.392 RON | 4.144 RON | 14.248 RON | −140.427 RON | 53.429 RON | 449 RON | 1.671 RON | 105.390 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 51.546 RON | 67.702 RON | 53.536 RON | 12.615 RON | 14.166 RON | 34.971 RON | 56 RON | 34.915 RON | −127.812 RON | 73.393 RON | 449 RON | 31.616 RON | 89.390 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 128.364 RON | 169.640 RON | 91.805 RON | 71.781 RON | 77.835 RON | 36.668 RON | 9.236 RON | 27.432 RON | −56.031 RON | 43.309 RON | 798 RON | 16.395 RON | 49.390 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 170.129 RON | 179.827 RON | 157.231 RON | 18.981 RON | 22.596 RON | 26.978 RON | 2.317 RON | 24.661 RON | −37.051 RON | 24.334 RON | 0 RON | 8.485 RON | 39.695 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 177.155 RON | 177.292 RON | 140.264 RON | 35.256 RON | 37.028 RON | 72.155 RON | 1.208 RON | 70.947 RON | −1.794 RON | 34.254 RON | 6.485 RON | 26.752 RON | 39.695 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 9003 Activităţi de creaţie artistică
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9003 — Activităţi de creaţie artistică
Top format din 91 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−1.794 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,5 K RON | 58,2 K RON | 35,3 K RON | 51,5 K RON | 128,4 K RON | 170,1 K RON | 177,2 K RON |
| Venituri totale | 10,8 K RON | 87,3 K RON | 51,0 K RON | 67,7 K RON | 169,6 K RON | 179,8 K RON | 177,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 51,7 K RON | 157,8 K RON | 78,6 K RON | 53,5 K RON | 91,8 K RON | 157,2 K RON | 140,3 K RON |
| Rezultat net | −41,0 K RON | −71,0 K RON | −28,6 K RON | 12,6 K RON | 71,8 K RON | 19,0 K RON | 35,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 206,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,07 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,88 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,10 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,11 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 27,32 |
| Durata stocaj (zile) | 13 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,62 |
| Durata încasare (zile) | 55 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 35,5 K RON | 106,6 K RON | 33,4% |
| 2020 | 37,3 K RON | 46,5 K RON | 80,2% |
| 2021 | 53,4 K RON | 18,4 K RON | 290,5% |
| 2022 | 73,4 K RON | 35,0 K RON | 209,9% |
| 2023 | 43,3 K RON | 36,7 K RON | 118,1% |
| 2024 | 24,3 K RON | 27,0 K RON | 90,2% |
| 2025 | 34,3 K RON | 72,2 K RON | 47,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,5 K RON | 58,2 K RON | 35,3 K RON | 51,5 K RON | 128,4 K RON | 170,1 K RON | 177,2 K RON | ▲ 4,1% |
| Rezultat net | −41,0 K RON | −71,0 K RON | −28,6 K RON | 12,6 K RON | 71,8 K RON | 19,0 K RON | 35,3 K RON | ▲ 85,7% |
| Total active | 106,6 K RON | 46,5 K RON | 18,4 K RON | 35,0 K RON | 36,7 K RON | 27,0 K RON | 72,2 K RON | ▲ 167,5% |
| Capitaluri proprii | −40,8 K RON | −111,9 K RON | −140,4 K RON | −127,8 K RON | −56,0 K RON | −37,1 K RON | −1,8 K RON | ▲ 95,2% |
| Datorii totale | 35,5 K RON | 37,3 K RON | 53,4 K RON | 73,4 K RON | 43,3 K RON | 24,3 K RON | 34,3 K RON | ▲ 40,8% |
| Lichiditate curentă | 2,08 | 0,60 | 0,27 | 0,48 | 0,63 | 1,01 | 2,07 | ▲ 104,4% |
| Marjă netă (%) | -390,89 | -122,12 | -80,94 | 24,47 | 55,92 | 11,16 | 19,90 | ▲ 78,3% |
| Scor bonitate | 41 | 24 | 19 | 55 | 60 | 62 | 77 | ▲ 24,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (35,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.07), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 206,9 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.