Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LACE WINGS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, SOPORULUI, 17, B, 2, 16
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 81.586 RON | 81.766 RON | 47.881 RON | 31.437 RON | 33.885 RON | 34.437 RON | 1.700 RON | 32.737 RON | 31.637 RON | 2.800 RON | 13.033 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 95.591 RON | 95.892 RON | 67.278 RON | 25.746 RON | 28.614 RON | 58.529 RON | 1.315 RON | 57.214 RON | 57.383 RON | 1.146 RON | 19.235 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 47.647 RON | 47.791 RON | 55.363 RON | −9.001 RON | −7.572 RON | 19.341 RON | 930 RON | 18.411 RON | −1.618 RON | 20.959 RON | 17.558 RON | 721 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 24.183 RON | 24.209 RON | 28.560 RON | −4.351 RON | −4.351 RON | 22.820 RON | 3.905 RON | 18.915 RON | −5.969 RON | 28.789 RON | 18.304 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 22.673 RON | 22.674 RON | 27.697 RON | −5.023 RON | −5.023 RON | 23.178 RON | 2.880 RON | 20.298 RON | −10.992 RON | 34.170 RON | 16.543 RON | 39 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 7.020 RON | 7.020 RON | 14.788 RON | −7.768 RON | −7.768 RON | 17.244 RON | 2.080 RON | 15.164 RON | −18.760 RON | 36.004 RON | 9.779 RON | 39 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 1,205 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−18.760 RON) — datoriile depășesc activele
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.42) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−7.768 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 208.8% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 81,6 K RON | 95,6 K RON | 47,6 K RON | 24,2 K RON | 22,7 K RON | 7,0 K RON |
| Venituri totale | 81,8 K RON | 95,9 K RON | 47,8 K RON | 24,2 K RON | 22,7 K RON | 7,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 47,9 K RON | 67,3 K RON | 55,4 K RON | 28,6 K RON | 27,7 K RON | 14,8 K RON |
| Rezultat net | 31,4 K RON | 25,7 K RON | −9,0 K RON | −4,4 K RON | −5,0 K RON | −7,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −15,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,42 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,15 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,15 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,48 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,72 |
| Durata stocaj (zile) | 509 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 180,00 |
| Durata încasare (zile) | 2 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 2,8 K RON | 34,4 K RON | 8,1% |
| 2021 | 1,1 K RON | 58,5 K RON | 2,0% |
| 2022 | 21,0 K RON | 19,3 K RON | 108,4% |
| 2023 | 28,8 K RON | 22,8 K RON | 126,2% |
| 2024 | 34,2 K RON | 23,2 K RON | 147,4% |
| 2025 | 36,0 K RON | 17,2 K RON | 208,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 81,6 K RON | 95,6 K RON | 47,6 K RON | 24,2 K RON | 22,7 K RON | 7,0 K RON | ▼ 69,0% |
| Rezultat net | 31,4 K RON | 25,7 K RON | −9,0 K RON | −4,4 K RON | −5,0 K RON | −7,8 K RON | ▼ 54,6% |
| Total active | 34,4 K RON | 58,5 K RON | 19,3 K RON | 22,8 K RON | 23,2 K RON | 17,2 K RON | ▼ 25,6% |
| Capitaluri proprii | 31,6 K RON | 57,4 K RON | −1,6 K RON | −6,0 K RON | −11,0 K RON | −18,8 K RON | ▼ 70,7% |
| Datorii totale | 2,8 K RON | 1,1 K RON | 21,0 K RON | 28,8 K RON | 34,2 K RON | 36,0 K RON | ▲ 5,4% |
| Lichiditate curentă | 11,69 | 49,93 | 0,88 | 0,66 | 0,59 | 0,42 | ▼ 29,1% |
| Marjă netă (%) | 38,53 | 26,93 | -18,89 | -17,99 | -22,15 | -110,66 | ▼ 399,6% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 17 | 24 | 17 | 12 | ▼ 29,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2020, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 208.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (12/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.