Publicitate

SAV SONYX CONSTRUCT SRL

CUI: 37273034 J12/1159/2017 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37273034
Cod înmatriculare J12/1159/2017
EUID ROONRC.J12/1159/2017
Data înmatriculării 2017-03-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, NEGOIU, 8, G 10, I, 2, 5, 400676

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: NEGOIU
Număr: 8
Bloc: G 10
Scară: I
Etaj: 2
Apartament: 5
Cod poștal: 400676

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 125.722 RON 125.722 RON 153.345 RON −28.880 RON −27.623 RON 143.187 RON 3.874 RON 139.313 RON 119.737 RON 23.450 RON 0 RON 19.194 RON 0 RON 0 RON 4
2020 32.822 RON 32.822 RON 61.791 RON −29.298 RON −28.969 RON 115.209 RON 1.164 RON 114.045 RON 90.440 RON 24.769 RON 0 RON −3.753 RON 0 RON 0 RON 2
2021 68.507 RON 68.507 RON 44.126 RON 22.946 RON 24.381 RON 128.391 RON 938 RON 127.453 RON 113.385 RON 15.006 RON 0 RON 19.355 RON 0 RON 0 RON 1
2022 29.058 RON 29.058 RON 16.042 RON 12.161 RON 13.016 RON 149.945 RON 938 RON 149.007 RON 125.574 RON 24.371 RON 0 RON 12.355 RON 0 RON 0 RON 1
2023 21.415 RON 21.415 RON 33.221 RON −11.925 RON −11.806 RON 144.789 RON 938 RON 143.851 RON 113.649 RON 31.140 RON 0 RON 112.355 RON 0 RON 0 RON 1
2024 50.208 RON 56.208 RON 23.283 RON 28.243 RON 32.925 RON 151.330 RON 938 RON 150.392 RON 142.097 RON 9.233 RON 0 RON 119.855 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

MARC SONIA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (29)

Raport Economico-Financiar

2019–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
50,2 K RON
Rezultat Net 2024
28,2 K RON
Total Active 2024
151,3 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220232024
Cifra de afaceri 125,7 K RON 32,8 K RON 68,5 K RON 29,1 K RON 21,4 K RON 50,2 K RON
Venituri totale 125,7 K RON 32,8 K RON 68,5 K RON 29,1 K RON 21,4 K RON 56,2 K RON
Cheltuieli totale 153,3 K RON 61,8 K RON 44,1 K RON 16,0 K RON 33,2 K RON 23,3 K RON
Rezultat net −28,9 K RON −29,3 K RON 22,9 K RON 12,2 K RON −11,9 K RON 28,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 9,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 16,29 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 16,29 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 3,31 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 16,39 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate938 RON (0.6%)
Active circulante150,4 K RON (99.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe119,9 K RON
Numerar30,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,42
Durata încasare (zile) 871

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
65,6%
Marjă netă
56,3%
ROA
18,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 23,5 K RON 143,2 K RON 16,4%
2020 24,8 K RON 115,2 K RON 21,5%
2021 15,0 K RON 128,4 K RON 11,7%
2022 24,4 K RON 149,9 K RON 16,3%
2023 31,1 K RON 144,8 K RON 21,5%
2024 9,2 K RON 151,3 K RON 6,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 125,7 K RON 32,8 K RON 68,5 K RON 29,1 K RON 21,4 K RON 50,2 K RON ▲ 134,5%
Rezultat net −28,9 K RON −29,3 K RON 22,9 K RON 12,2 K RON −11,9 K RON 28,2 K RON ▲ 336,8%
Total active 143,2 K RON 115,2 K RON 128,4 K RON 149,9 K RON 144,8 K RON 151,3 K RON ▲ 4,5%
Capitaluri proprii 119,7 K RON 90,4 K RON 113,4 K RON 125,6 K RON 113,6 K RON 142,1 K RON ▲ 25,0%
Datorii totale 23,5 K RON 24,8 K RON 15,0 K RON 24,4 K RON 31,1 K RON 9,2 K RON ▼ 70,4%
Lichiditate curentă 5,94 4,60 8,49 6,11 4,62 16,29 ▲ 252,6%
Marjă netă (%) -22,97 -89,26 33,49 41,85 -55,69 56,25 ▲ 201,0%
Scor bonitate 64 57 100 80 57 100 ▲ 75,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (28,2 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (16.29), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.

Publicitate