Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

PGR PREMIUM S.R.L.

CUI: 40809010 J12/1196/2019 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40809010
Cod înmatriculare J12/1196/2019
EUID ROONRC.J12/1196/2019
Data înmatriculării 2019-03-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2022) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, MOŞ ION ROATĂ, 6B, 4, 400397

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: MOŞ ION ROATĂ
Număr: 6B
Apartament: 4
Cod poștal: 400397

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 62.082 RON 62.082 RON 36.152 RON 24.068 RON 25.930 RON 26.476 RON 0 RON 26.476 RON 24.268 RON 2.208 RON 0 RON 681 RON 0 RON 0 RON 0
2020 74.918 RON 74.918 RON 63.616 RON 9.054 RON 11.302 RON 35.570 RON 0 RON 35.570 RON 33.322 RON 2.248 RON 0 RON 5.957 RON 0 RON 0 RON 0
2021 168.704 RON 168.704 RON 133.742 RON 29.901 RON 34.962 RON 69.750 RON 48.807 RON 20.943 RON 63.223 RON 6.527 RON 0 RON 6.228 RON 0 RON 0 RON 0
2022 234.080 RON 234.080 RON 193.650 RON 37.359 RON 40.430 RON 127.650 RON 91.908 RON 35.742 RON 100.582 RON 27.068 RON 0 RON 19.238 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

POP RĂZVAN GHEORGHE
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2019–2022

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2022
234,1 K RON
Rezultat Net 2022
37,4 K RON
Total Active 2022
127,7 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022
Cifra de afaceri 62,1 K RON 74,9 K RON 168,7 K RON 234,1 K RON
Venituri totale 62,1 K RON 74,9 K RON 168,7 K RON 234,1 K RON
Cheltuieli totale 36,2 K RON 63,6 K RON 133,7 K RON 193,7 K RON
Rezultat net 24,1 K RON 9,1 K RON 29,9 K RON 37,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2023 (regresie liniară): 287,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2022

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,32 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,32 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,61 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,72 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2022)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate91,9 K RON (72%)
Active circulante35,7 K RON (28%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe19,2 K RON
Numerar16,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2022)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 12,17
Durata încasare (zile) 30

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
17,3%
Marjă netă
16,0%
ROA
29,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 2,2 K RON 26,5 K RON 8,3%
2020 2,2 K RON 35,6 K RON 6,3%
2021 6,5 K RON 69,8 K RON 9,4%
2022 27,1 K RON 127,7 K RON 21,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2022

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022 YoY
Cifra de afaceri 62,1 K RON 74,9 K RON 168,7 K RON 234,1 K RON ▲ 38,8%
Rezultat net 24,1 K RON 9,1 K RON 29,9 K RON 37,4 K RON ▲ 24,9%
Total active 26,5 K RON 35,6 K RON 69,8 K RON 127,7 K RON ▲ 83,0%
Capitaluri proprii 24,3 K RON 33,3 K RON 63,2 K RON 100,6 K RON ▲ 59,1%
Datorii totale 2,2 K RON 2,2 K RON 6,5 K RON 27,1 K RON ▲ 314,7%
Lichiditate curentă 11,99 15,82 3,21 1,32 ▼ 58,8%
Marjă netă (%) 38,77 12,09 17,72 15,96 ▼ 9,9%
Scor bonitate 87 95 95 85 ▼ 10,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2022 (37,4 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2023 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 287,4 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2022.