Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MADA & DYA SPEDITION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Loc. Huedin, Oraş Huedin, REPUBLICII, 8, A, 5, 9, 405400
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 42.106 RON | 42.106 RON | 33.208 RON | 8.367 RON | 8.898 RON | 14.958 RON | 0 RON | 14.958 RON | 8.567 RON | 6.391 RON | 0 RON | 13.851 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 48.267 RON | 48.267 RON | 68.130 RON | −20.346 RON | −19.863 RON | 13.207 RON | 0 RON | 13.207 RON | −11.819 RON | 25.026 RON | 3.310 RON | 9.099 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 29.511 RON | 29.528 RON | 56.648 RON | −27.415 RON | −27.120 RON | 80.353 RON | 18.971 RON | 61.382 RON | −39.194 RON | 119.547 RON | 11.575 RON | 11.909 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 298.033 RON | 298.193 RON | 362.720 RON | −68.397 RON | −64.527 RON | 74.371 RON | 14.022 RON | 60.349 RON | −107.591 RON | 181.962 RON | 11.891 RON | 46.314 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 262.751 RON | 267.062 RON | 444.115 RON | −179.712 RON | −177.053 RON | 60.831 RON | 9.073 RON | 51.758 RON | −273.951 RON | 334.782 RON | 11.367 RON | 38.029 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 151.546 RON | 151.562 RON | 144.655 RON | 5.690 RON | 6.907 RON | 58.325 RON | 4.124 RON | 54.201 RON | −257.350 RON | 315.675 RON | 440 RON | 52.575 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 152.799 RON | 153.070 RON | 134.222 RON | 15.600 RON | 18.848 RON | 82.126 RON | 0 RON | 82.126 RON | −241.750 RON | 323.876 RON | 9.516 RON | 61.405 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,964 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−241.750 RON) — datoriile depășesc activele
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.25) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Grad ridicat de îndatorare: 394.4% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 42,1 K RON | 48,3 K RON | 29,5 K RON | 298,0 K RON | 262,8 K RON | 151,5 K RON | 152,8 K RON |
| Venituri totale | 42,1 K RON | 48,3 K RON | 29,5 K RON | 298,2 K RON | 267,1 K RON | 151,6 K RON | 153,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 33,2 K RON | 68,1 K RON | 56,6 K RON | 362,7 K RON | 444,1 K RON | 144,7 K RON | 134,2 K RON |
| Rezultat net | 8,4 K RON | −20,3 K RON | −27,4 K RON | −68,4 K RON | −179,7 K RON | 5,7 K RON | 15,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 251,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,25 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,22 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,25 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 16,06 |
| Durata stocaj (zile) | 23 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,49 |
| Durata încasare (zile) | 147 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 6,4 K RON | 15,0 K RON | 42,7% |
| 2020 | 25,0 K RON | 13,2 K RON | 189,5% |
| 2021 | 119,5 K RON | 80,4 K RON | 148,8% |
| 2022 | 182,0 K RON | 74,4 K RON | 244,7% |
| 2023 | 334,8 K RON | 60,8 K RON | 550,4% |
| 2024 | 315,7 K RON | 58,3 K RON | 541,2% |
| 2025 | 323,9 K RON | 82,1 K RON | 394,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 42,1 K RON | 48,3 K RON | 29,5 K RON | 298,0 K RON | 262,8 K RON | 151,5 K RON | 152,8 K RON | ▲ 0,8% |
| Rezultat net | 8,4 K RON | −20,3 K RON | −27,4 K RON | −68,4 K RON | −179,7 K RON | 5,7 K RON | 15,6 K RON | ▲ 174,2% |
| Total active | 15,0 K RON | 13,2 K RON | 80,4 K RON | 74,4 K RON | 60,8 K RON | 58,3 K RON | 82,1 K RON | ▲ 40,8% |
| Capitaluri proprii | 8,6 K RON | −11,8 K RON | −39,2 K RON | −107,6 K RON | −274,0 K RON | −257,4 K RON | −241,8 K RON | ▲ 6,1% |
| Datorii totale | 6,4 K RON | 25,0 K RON | 119,5 K RON | 182,0 K RON | 334,8 K RON | 315,7 K RON | 323,9 K RON | ▲ 2,6% |
| Lichiditate curentă | 2,34 | 0,53 | 0,51 | 0,33 | 0,15 | 0,17 | 0,25 | ▲ 47,7% |
| Marjă netă (%) | 19,87 | -42,15 | -92,90 | -22,95 | -68,40 | 3,75 | 10,21 | ▲ 172,3% |
| Scor bonitate | 87 | 24 | 17 | 19 | 12 | 40 | 50 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (15,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 251,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 394.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.