Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

SQR SYSTEMS EUROPE S.R.L.

CUI: 40797330 J12/126/2021 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40797330
Cod înmatriculare J12/126/2021
EUID ROONRC.J12/126/2021
Data înmatriculării 2021-01-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune Mențiune ONRC: Mandat administratori expirat Mențiune ONRC: Sediu expirat
Ani de activitate 5 ani

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, GARIBALDI, 5, BIROUL NR. 1

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: GARIBALDI
Număr: 5
Completare adresă: BIROUL NR. 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 227.849 RON 240.349 RON 208.887 RON 27.254 RON 31.462 RON 324.121 RON 6.075 RON 318.046 RON 18.299 RON 305.822 RON 0 RON 314.736 RON 0 RON 0 RON 1
2022 0 RON 0 RON 6.075 RON −6.075 RON −6.075 RON 318.046 RON 0 RON 318.046 RON 12.224 RON 305.822 RON 0 RON 314.736 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

SQR SYSTEMS LIMITED
administrator
Reșed.: Regatul Unit al Marii Britanii şi al Irlandei de Nord
Pagina administratorului
NITHIN MOHAN THOMAS
reprezentant al persoanei juridice
Regatul Unit al Marii Britanii şi al Irlandei de Nord
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Raport Economico-Financiar

2021–2022

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2022
  • •Pierdere netă înregistrată în 2022 (−6.075 RON)
  • •Grad ridicat de îndatorare: 96.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2022
0 RON
Rezultat Net 2022
−6,1 K RON
Total Active 2022
318,0 K RON
Scor Bonitate
40/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 40/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022
Cifra de afaceri 227,8 K RON 0 RON
Venituri totale 240,3 K RON 0 RON
Cheltuieli totale 208,9 K RON 6,1 K RON
Rezultat net 27,3 K RON −6,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2023 (regresie liniară): −227,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2022

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,04 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,04 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,04 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2022)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante318,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe314,7 K RON
Numerar3,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2022)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
–
Marjă netă
–
ROA
-1,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 305,8 K RON 324,1 K RON 94,4%
2022 305,8 K RON 318,0 K RON 96,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2022

40
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022 YoY
Cifra de afaceri 227,8 K RON 0 RON –
Rezultat net 27,3 K RON −6,1 K RON ▼ 122,3%
Total active 324,1 K RON 318,0 K RON ▼ 1,9%
Capitaluri proprii 18,3 K RON 12,2 K RON ▼ 33,2%
Datorii totale 305,8 K RON 305,8 K RON ▲ 0,0%
Lichiditate curentă 1,04 1,04 ▲ 0,0%
Marjă netă (%) 11,96 – –
Scor bonitate 60 40 ▼ 33,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2022, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • •Grad de îndatorare de 96.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (40/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2022.