Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

VRF INTERNATIONAL SRL

CUI: 30200728 J12/1318/2012 SRL Cluj, Sat Dezmir, Comuna Apahida
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 30200728
Cod înmatriculare J12/1318/2012
EUID ROONRC.J12/1318/2012
Data înmatriculării 2012-05-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 14 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Sat Dezmir, Comuna Apahida, CRIŞENI, 72, 407039

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Dezmir, Comuna Apahida
Stradă: CRIŞENI
Număr: 72
Cod poștal: 407039

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 1.369.936 RON 1.375.494 RON 1.350.034 RON 11.761 RON 25.460 RON 366.439 RON 32.022 RON 334.417 RON 70.755 RON 315.463 RON 0 RON 320.697 RON 0 RON 19.779 RON 4
2020 412.900 RON 420.178 RON 441.794 RON −25.745 RON −21.616 RON 255.169 RON 35.618 RON 219.551 RON 36.778 RON 243.505 RON 0 RON 185.458 RON 307 RON 25.421 RON 2
2021 198.128 RON 199.997 RON 224.338 RON −27.596 RON −24.341 RON 218.236 RON 7.328 RON 210.908 RON 9.182 RON 230.460 RON 0 RON 189.968 RON 7.045 RON 28.451 RON 1
2022 15.400 RON 16.897 RON 75.896 RON −59.198 RON −58.999 RON 148.536 RON 0 RON 148.536 RON −50.016 RON 198.552 RON 0 RON 126.874 RON 0 RON 0 RON 1
2023 0 RON 0 RON 17.628 RON −17.628 RON −17.628 RON 107.328 RON 0 RON 107.328 RON −67.645 RON 174.973 RON 0 RON 80.874 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 0 RON 11.762 RON −11.762 RON −11.762 RON 59.732 RON 0 RON 59.732 RON −70.716 RON 130.448 RON 0 RON 57.155 RON 0 RON 0 RON 0
2025 0 RON 0 RON 17.290 RON −17.290 RON −17.290 RON 59.675 RON 0 RON 59.675 RON −88.006 RON 147.681 RON 0 RON 57.217 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

SUCUTURDEAN FLORIN
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,964 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−88.006 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.4) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−17.290 RON)
  • •Grad ridicat de îndatorare: 247.5% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−17,3 K RON
Total Active 2025
59,7 K RON
Scor Bonitate
15/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 15/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 1,37 M RON 412,9 K RON 198,1 K RON 15,4 K RON 0 RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 1,38 M RON 420,2 K RON 200,0 K RON 16,9 K RON 0 RON 0 RON 0 RON
Cheltuieli totale 1,35 M RON 441,8 K RON 224,3 K RON 75,9 K RON 17,6 K RON 11,8 K RON 17,3 K RON
Rezultat net 11,8 K RON −25,7 K RON −27,6 K RON −59,2 K RON −17,6 K RON −11,8 K RON −17,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −448,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−88.006 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 247.5% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,40 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,40 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,40 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante59,7 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe57,2 K RON
Numerar2,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
–
Marjă netă
–
ROA
-29,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 315,5 K RON 366,4 K RON 86,1%
2020 243,5 K RON 255,2 K RON 95,4%
2021 230,5 K RON 218,2 K RON 105,6%
2022 198,6 K RON 148,5 K RON 133,7%
2023 175,0 K RON 107,3 K RON 163,0%
2024 130,4 K RON 59,7 K RON 218,4%
2025 147,7 K RON 59,7 K RON 247,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

15
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,37 M RON 412,9 K RON 198,1 K RON 15,4 K RON 0 RON 0 RON 0 RON –
Rezultat net 11,8 K RON −25,7 K RON −27,6 K RON −59,2 K RON −17,6 K RON −11,8 K RON −17,3 K RON ▼ 47,0%
Total active 366,4 K RON 255,2 K RON 218,2 K RON 148,5 K RON 107,3 K RON 59,7 K RON 59,7 K RON ▼ 0,1%
Capitaluri proprii 70,8 K RON 36,8 K RON 9,2 K RON −50,0 K RON −67,6 K RON −70,7 K RON −88,0 K RON ▼ 24,4%
Datorii totale 315,5 K RON 243,5 K RON 230,5 K RON 198,6 K RON 175,0 K RON 130,4 K RON 147,7 K RON ▲ 13,2%
Lichiditate curentă 1,06 0,90 0,92 0,75 0,61 0,46 0,40 ▼ 11,7%
Marjă netă (%) 0,86 -6,24 -13,93 -384,40 – – – –
Scor bonitate 57 30 30 17 27 22 15 ▼ 31,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 247.5% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (15/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.