Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LEEMONESSE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, EROILOR, 378, C3, 1, 3, 39, 407280
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 49.099 RON | 49.099 RON | 1.500 RON | 46.724 RON | 47.599 RON | 47.091 RON | 122 RON | 46.969 RON | 46.924 RON | 167 RON | 0 RON | 20 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 109.538 RON | 109.570 RON | 42.771 RON | 65.867 RON | 66.799 RON | 179.006 RON | 0 RON | 179.006 RON | 174.231 RON | 4.775 RON | 0 RON | 44.470 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 150.136 RON | 150.279 RON | 54.621 RON | 92.426 RON | 95.658 RON | 251.701 RON | 16.000 RON | 235.701 RON | 246.657 RON | 5.044 RON | 0 RON | 112.613 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 169.276 RON | 169.514 RON | 59.550 RON | 105.642 RON | 109.964 RON | 348.767 RON | 8.373 RON | 340.394 RON | 342.299 RON | 6.468 RON | 0 RON | 118.413 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6209 — Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
Top format din 125 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 49,1 K RON | 0 RON | 109,5 K RON | 150,1 K RON | 169,3 K RON |
| Venituri totale | 49,1 K RON | 0 RON | 109,6 K RON | 150,3 K RON | 169,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,5 K RON | 0 RON | 42,8 K RON | 54,6 K RON | 59,6 K RON |
| Rezultat net | 46,7 K RON | 0 RON | 65,9 K RON | 92,4 K RON | 105,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 212,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 52,63 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 52,63 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,31 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 53,92 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,43 |
| Durata încasare (zile) | 255 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 167 RON | 47,1 K RON | 0,4% |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | – |
| 2023 | 4,8 K RON | 179,0 K RON | 2,7% |
| 2024 | 5,0 K RON | 251,7 K RON | 2,0% |
| 2025 | 6,5 K RON | 348,8 K RON | 1,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 49,1 K RON | 0 RON | 109,5 K RON | 150,1 K RON | 169,3 K RON | ▲ 12,7% |
| Rezultat net | 46,7 K RON | 0 RON | 65,9 K RON | 92,4 K RON | 105,6 K RON | ▲ 14,3% |
| Total active | 47,1 K RON | 0 RON | 179,0 K RON | 251,7 K RON | 348,8 K RON | ▲ 38,6% |
| Capitaluri proprii | 46,9 K RON | 0 RON | 174,2 K RON | 246,7 K RON | 342,3 K RON | ▲ 38,8% |
| Datorii totale | 167 RON | 0 RON | 4,8 K RON | 5,0 K RON | 6,5 K RON | ▲ 28,2% |
| Lichiditate curentă | 281,25 | – | 37,49 | 46,73 | 52,63 | ▲ 12,6% |
| Marjă netă (%) | 95,16 | – | 60,13 | 61,56 | 62,41 | ▲ 1,4% |
| Scor bonitate | 87 | 20 | 87 | 100 | 100 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (105,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (52.63), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 212,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.