Publicitate

LUNA AMBIENTAL S.R.L.

CUI: 42613566 J12/1567/2020 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42613566
Cod înmatriculare J12/1567/2020
EUID ROONRC.J12/1567/2020
Data înmatriculării 2020-06-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2024) 2 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, FABRICII DE ZAHĂR, 10, 34, 400572

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: FABRICII DE ZAHĂR
Număr: 10
Apartament: 34
Cod poștal: 400572

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 236.578 RON 242.553 RON 205.248 RON 34.929 RON 37.305 RON 481.049 RON 0 RON 481.049 RON 34.795 RON 446.254 RON 800 RON 476.562 RON 0 RON 0 RON 5
2024 291.011 RON 291.014 RON 143.471 RON 145.070 RON 147.543 RON 612.716 RON 0 RON 612.716 RON 158.493 RON 454.223 RON 1.625 RON 606.336 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

LUCA SIGINA ANAMARIA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
291,0 K RON
Rezultat Net 2024
145,1 K RON
Total Active 2024
612,7 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 236,6 K RON 291,0 K RON
Venituri totale 242,6 K RON 291,0 K RON
Cheltuieli totale 205,2 K RON 143,5 K RON
Rezultat net 34,9 K RON 145,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 345,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,35 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,35 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,35 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante612,7 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,6 K RON
Creanțe606,3 K RON
Numerar4,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 179,08
Durata stocaj (zile) 2
Rotație creanțe (ori/an) 0,48
Durata încasare (zile) 761

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
50,7%
Marjă netă
49,9%
ROA
23,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 446,3 K RON 481,0 K RON 92,8%
2024 454,2 K RON 612,7 K RON 74,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 236,6 K RON 291,0 K RON ▲ 23,0%
Rezultat net 34,9 K RON 145,1 K RON ▲ 315,3%
Total active 481,0 K RON 612,7 K RON ▲ 27,4%
Capitaluri proprii 34,8 K RON 158,5 K RON ▲ 355,5%
Datorii totale 446,3 K RON 454,2 K RON ▲ 1,8%
Lichiditate curentă 1,08 1,35 ▲ 25,1%
Marjă netă (%) 14,76 49,85 ▲ 237,7%
Scor bonitate 60 80 ▲ 33,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (145,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 345,4 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate