RATATOUILLESERV SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, SUB CETATE, 31A, I, 2, 7, 407280
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 27.920 RON | 27.920 RON | 20.284 RON | 6.121 RON | 7.636 RON | 42.644 RON | 1.467 RON | 41.177 RON | 39.439 RON | 3.205 RON | 1.700 RON | 34.449 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 43.290 RON | 43.290 RON | 28.865 RON | 12.079 RON | 14.425 RON | 65.275 RON | 4.278 RON | 60.997 RON | 51.518 RON | 13.757 RON | 1.621 RON | 44.200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (30)
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4511 Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
- 4519 Comerţ cu alte autovehicule
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7410 Activităţi de design specializat
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 9602 Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Raport Economico-Financiar
2023–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 27,9 K RON | 43,3 K RON |
| Venituri totale | 27,9 K RON | 43,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 20,3 K RON | 28,9 K RON |
| Rezultat net | 6,1 K RON | 12,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 58,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,43 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,32 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,10 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,74 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 26,71 |
| Durata stocaj (zile) | 14 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,98 |
| Durata încasare (zile) | 373 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 3,2 K RON | 42,6 K RON | 7,5% |
| 2024 | 13,8 K RON | 65,3 K RON | 21,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 27,9 K RON | 43,3 K RON | ▲ 55,1% |
| Rezultat net | 6,1 K RON | 12,1 K RON | ▲ 97,3% |
| Total active | 42,6 K RON | 65,3 K RON | ▲ 53,1% |
| Capitaluri proprii | 39,4 K RON | 51,5 K RON | ▲ 30,6% |
| Datorii totale | 3,2 K RON | 13,8 K RON | ▲ 329,2% |
| Lichiditate curentă | 12,85 | 4,43 | ▼ 65,5% |
| Marjă netă (%) | 21,92 | 27,90 | ▲ 27,3% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | ▲ 9,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (12,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.43), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 58,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.