Publicitate

LOCATO CONSTRUCT SRL

CUI: 16050323 J12/186/2004 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 16050323
Cod înmatriculare J12/186/2004
EUID ROONRC.J12/186/2004
Data înmatriculării 2004-01-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 22 ani

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, ILIE MĂCELARU, 22, 3, 400380

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: ILIE MĂCELARU
Număr: 22
Apartament: 3
Cod poștal: 400380

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 61.917 RON −61.917 RON −61.917 RON 159.458 RON 148.769 RON 10.689 RON −122.631 RON 274.526 RON 3 RON 9.853 RON 0 RON 50 RON 0
2020 0 RON 0 RON 59.410 RON −59.410 RON −59.410 RON 136.208 RON 125.663 RON 10.545 RON −183.980 RON 312.625 RON 3 RON 9.853 RON 0 RON 50 RON 0
2021 0 RON 0 RON 44.059 RON −44.059 RON −44.059 RON 112.606 RON 102.558 RON 10.048 RON −232.716 RON 337.759 RON 3 RON 9.853 RON 0 RON 50 RON 0
2022 0 RON 0 RON 38.171 RON −38.171 RON −38.171 RON 89.645 RON 79.788 RON 9.857 RON −270.887 RON 352.969 RON 3 RON 9.853 RON 0 RON 50 RON 0
2023 0 RON 0 RON 37.848 RON −37.848 RON −37.848 RON 52.996 RON 56.346 RON −3.350 RON −308.735 RON 354.168 RON 3 RON 9.853 RON 0 RON 50 RON 0
2024 0 RON 0 RON 38.125 RON −38.125 RON −38.125 RON 16.072 RON 33.241 RON −17.169 RON −346.860 RON 355.369 RON 3 RON 9.853 RON 0 RON 50 RON 0
2025 0 RON 0 RON 43.314 RON −43.314 RON −43.314 RON −26.042 RON 10.135 RON −36.177 RON −390.173 RON 356.568 RON 3 RON 9.853 RON 0 RON 50 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

STER RADU VOICU
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului
ILEA VASILE MIRCEA
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,182 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−390.173 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (-0.1) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−43.314 RON)
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−43,3 K RON
Total Active 2025
−26,0 K RON
Scor Bonitate
18/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 18/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Cheltuieli totale 61,9 K RON 59,4 K RON 44,1 K RON 38,2 K RON 37,8 K RON 38,1 K RON 43,3 K RON
Rezultat net −61,9 K RON −59,4 K RON −44,1 K RON −38,2 K RON −37,8 K RON −38,1 K RON −43,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−390.173 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă -0,10 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă -0,10 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată -0,13 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate -0,07 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Figura 6b — Componente Active Circulante

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 274,5 K RON 159,5 K RON 172,2%
2020 312,6 K RON 136,2 K RON 229,5%
2021 337,8 K RON 112,6 K RON 300,0%
2022 353,0 K RON 89,6 K RON 393,7%
2023 354,2 K RON 53,0 K RON 668,3%
2024 355,4 K RON 16,1 K RON 2.211,1%
2025 356,6 K RON −26,0 K RON

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

18
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Date insuficiente 5/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Rezultat net −61,9 K RON −59,4 K RON −44,1 K RON −38,2 K RON −37,8 K RON −38,1 K RON −43,3 K RON ▼ 13,6%
Total active 159,5 K RON 136,2 K RON 112,6 K RON 89,6 K RON 53,0 K RON 16,1 K RON −26,0 K RON ▼ 262,0%
Capitaluri proprii −122,6 K RON −184,0 K RON −232,7 K RON −270,9 K RON −308,7 K RON −346,9 K RON −390,2 K RON ▼ 12,5%
Datorii totale 274,5 K RON 312,6 K RON 337,8 K RON 353,0 K RON 354,2 K RON 355,4 K RON 356,6 K RON ▲ 0,3%
Lichiditate curentă 0,04 0,03 0,03 0,03 -0,01 -0,05 -0,10 ▼ 110,1%
Marjă netă (%)
Scor bonitate 22 22 22 22 22 15 18 ▲ 20,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (18/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate