CLEAN SPORT SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Aleea GURGHIU, 4, 1, P, 2, 0400547
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 768.712 RON | 774.244 RON | 692.635 RON | 74.075 RON | 81.609 RON | 939.368 RON | 286.329 RON | 653.039 RON | 624.886 RON | 314.482 RON | 336.421 RON | 198.184 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 731.971 RON | 728.266 RON | 700.624 RON | 13.517 RON | 27.642 RON | 738.109 RON | 277.400 RON | 460.709 RON | 638.402 RON | 99.707 RON | 267.327 RON | 135.126 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 746.268 RON | 747.781 RON | 686.885 RON | 46.090 RON | 60.896 RON | 799.372 RON | 268.472 RON | 530.900 RON | 684.492 RON | 114.880 RON | 236.648 RON | 204.639 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 1330 Finisarea materialelor textile
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4666 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente de birou
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4642 — Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Top format din 68 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 768,7 K RON | 732,0 K RON | 746,3 K RON |
| Venituri totale | 774,2 K RON | 728,3 K RON | 747,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 692,6 K RON | 700,6 K RON | 686,9 K RON |
| Rezultat net | 74,1 K RON | 13,5 K RON | 46,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 726,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,62 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,56 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,78 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,96 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,15 |
| Durata stocaj (zile) | 116 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,65 |
| Durata încasare (zile) | 100 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 314,5 K RON | 939,4 K RON | 33,5% |
| 2024 | 99,7 K RON | 738,1 K RON | 13,5% |
| 2025 | 114,9 K RON | 799,4 K RON | 14,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 768,7 K RON | 732,0 K RON | 746,3 K RON | ▲ 2,0% |
| Rezultat net | 74,1 K RON | 13,5 K RON | 46,1 K RON | ▲ 241,0% |
| Total active | 939,4 K RON | 738,1 K RON | 799,4 K RON | ▲ 8,3% |
| Capitaluri proprii | 624,9 K RON | 638,4 K RON | 684,5 K RON | ▲ 7,2% |
| Datorii totale | 314,5 K RON | 99,7 K RON | 114,9 K RON | ▲ 15,2% |
| Lichiditate curentă | 2,08 | 4,62 | 4,62 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | 9,64 | 1,85 | 6,18 | ▲ 234,1% |
| Scor bonitate | 82 | 77 | 90 | ▲ 16,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (46,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.62), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.