Publicitate

STANDARD AIR TECHNOLOGY S.R.L.

CUI: 45966805 J12/1942/2022 SRL Cluj, Sat Colonia, Comuna Tritenii de Jos
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45966805
Cod înmatriculare J12/1942/2022
EUID ROONRC.J12/1942/2022
Data înmatriculării 2022-04-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Cluj, Sat Colonia, Comuna Tritenii de Jos, COLONIA, 97, 407552

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Colonia, Comuna Tritenii de Jos
Stradă: COLONIA
Număr: 97
Cod poștal: 407552

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 310.350 RON 310.350 RON 170.639 RON 136.169 RON 139.711 RON 274.335 RON 0 RON 274.335 RON 136.369 RON 137.966 RON 0 RON 129.113 RON 0 RON 0 RON 2
2023 916.838 RON 916.838 RON 586.775 RON 321.995 RON 330.063 RON 471.056 RON 56.202 RON 414.854 RON 332.464 RON 138.797 RON 2.533 RON 170.440 RON 0 RON 205 RON 4
2024 620.222 RON 640.472 RON 740.256 RON −117.457 RON −99.784 RON 345.122 RON 90.608 RON 254.514 RON −84.992 RON 430.618 RON 7.626 RON 1.167 RON 0 RON 504 RON 5
2025 943.674 RON 943.842 RON 700.086 RON 219.087 RON 243.756 RON 631.955 RON 129.623 RON 502.332 RON 134.095 RON 498.086 RON 0 RON 176.047 RON 0 RON 226 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

FEHER ZOLTAN
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 771 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
943,7 K RON
Rezultat Net 2025
219,1 K RON
Total Active 2025
632,0 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 310,4 K RON 916,8 K RON 620,2 K RON 943,7 K RON
Venituri totale 310,4 K RON 916,8 K RON 640,5 K RON 943,8 K RON
Cheltuieli totale 170,6 K RON 586,8 K RON 740,3 K RON 700,1 K RON
Rezultat net 136,2 K RON 322,0 K RON −117,5 K RON 219,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,10 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,01 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,01 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,66 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,27 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate129,6 K RON (20.5%)
Active circulante502,3 K RON (79.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe176,0 K RON
Numerar326,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 5,36
Durata încasare (zile) 68

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
25,8%
Marjă netă
23,2%
ROA
34,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 138,0 K RON 274,3 K RON 50,3%
2023 138,8 K RON 471,1 K RON 29,5%
2024 430,6 K RON 345,1 K RON 124,8%
2025 498,1 K RON 632,0 K RON 78,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 310,4 K RON 916,8 K RON 620,2 K RON 943,7 K RON ▲ 52,2%
Rezultat net 136,2 K RON 322,0 K RON −117,5 K RON 219,1 K RON ▲ 286,5%
Total active 274,3 K RON 471,1 K RON 345,1 K RON 632,0 K RON ▲ 83,1%
Capitaluri proprii 136,4 K RON 332,5 K RON −85,0 K RON 134,1 K RON ▲ 257,8%
Datorii totale 138,0 K RON 138,8 K RON 430,6 K RON 498,1 K RON ▲ 15,7%
Lichiditate curentă 1,99 2,99 0,59 1,01 ▲ 70,6%
Marjă netă (%) 43,88 35,12 -18,94 23,22 ▲ 222,6%
Scor bonitate 77 100 17 80 ▲ 370,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (219,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,10 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate