Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BORED GUY INC S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, CARDINAL IULIU HOSSU, 4A, E, 2, 407280
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 20.126 RON | 20.129 RON | 9.284 RON | 9.113 RON | 10.845 RON | 11.336 RON | 0 RON | 11.336 RON | 9.313 RON | 2.165 RON | 0 RON | 4.532 RON | 0 RON | 142 RON | 0 |
| 2024 | 14.775 RON | 14.775 RON | 11.716 RON | 2.545 RON | 3.059 RON | 13.434 RON | 77 RON | 13.357 RON | 11.858 RON | 1.576 RON | 0 RON | 1.792 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 14.315 RON | 14.320 RON | 12.034 RON | 1.920 RON | 2.286 RON | 16.631 RON | 886 RON | 15.745 RON | 13.778 RON | 2.853 RON | 0 RON | 6.001 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7410 Activităţi de design specializat
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 2,797 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 20,1 K RON | 14,8 K RON | 14,3 K RON |
| Venituri totale | 20,1 K RON | 14,8 K RON | 14,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 9,3 K RON | 11,7 K RON | 12,0 K RON |
| Rezultat net | 9,1 K RON | 2,5 K RON | 1,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 10,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,52 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,52 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,42 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,83 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,39 |
| Durata încasare (zile) | 153 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 2,2 K RON | 11,3 K RON | 19,1% |
| 2024 | 1,6 K RON | 13,4 K RON | 11,7% |
| 2025 | 2,9 K RON | 16,6 K RON | 17,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 20,1 K RON | 14,8 K RON | 14,3 K RON | ▼ 3,1% |
| Rezultat net | 9,1 K RON | 2,5 K RON | 1,9 K RON | ▼ 24,6% |
| Total active | 11,3 K RON | 13,4 K RON | 16,6 K RON | ▲ 23,8% |
| Capitaluri proprii | 9,3 K RON | 11,9 K RON | 13,8 K RON | ▲ 16,2% |
| Datorii totale | 2,2 K RON | 1,6 K RON | 2,9 K RON | ▲ 81,0% |
| Lichiditate curentă | 5,24 | 8,48 | 5,52 | ▼ 34,9% |
| Marjă netă (%) | 45,28 | 17,23 | 13,41 | ▼ 22,2% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 80 | ▼ 8,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.52), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.