Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

KIDSBOXOUTLET S.R.L.

CUI: 40457428 J12/195/2019 SRL Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40457428
Cod înmatriculare J12/195/2019
EUID ROONRC.J12/195/2019
Data înmatriculării 2019-01-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, TINERETULUI, 3, H4, 1, 2, 12, 407280

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Floreşti, Comuna Floreşti
Stradă: TINERETULUI
Număr: 3
Bloc: H4
Scară: 1
Etaj: 2
Apartament: 12
Cod poștal: 407280

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 302.761 RON 303.107 RON 335.744 RON −35.669 RON −32.637 RON 94.750 RON 0 RON 94.750 RON −35.469 RON 130.219 RON 80.729 RON 8.040 RON 0 RON 0 RON 2
2020 167.928 RON 169.918 RON 250.251 RON −82.012 RON −80.333 RON 90.649 RON 0 RON 90.649 RON −117.481 RON 208.199 RON 67.657 RON 17.229 RON 0 RON 69 RON 2
2021 292.654 RON 294.249 RON 354.466 RON −63.159 RON −60.217 RON 52.507 RON 0 RON 52.507 RON −180.640 RON 233.147 RON 12.278 RON 24.593 RON 0 RON 0 RON 2
2022 164.230 RON 164.728 RON 109.197 RON 51.523 RON 55.531 RON 23.554 RON 0 RON 23.554 RON −129.117 RON 152.671 RON 10.733 RON 7.052 RON 0 RON 0 RON 2
2023 0 RON 0 RON 14.929 RON −14.929 RON −14.929 RON 7.053 RON 0 RON 7.053 RON −144.046 RON 151.099 RON 0 RON 7.052 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 0 RON 952 RON −952 RON −952 RON 4.119 RON 0 RON 4.119 RON −144.998 RON 149.117 RON 2.192 RON 1.926 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

COZMA ADA MARIA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Raport Economico-Financiar

2019–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • •Capitaluri proprii negative (−144.998 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.03) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2024 (−952 RON)
  • •Grad ridicat de îndatorare: 3620.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2024
0 RON
Rezultat Net 2024
−952 RON
Total Active 2024
4,1 K RON
Scor Bonitate
22/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 22/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220232024
Cifra de afaceri 302,8 K RON 167,9 K RON 292,7 K RON 164,2 K RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 303,1 K RON 169,9 K RON 294,2 K RON 164,7 K RON 0 RON 0 RON
Cheltuieli totale 335,7 K RON 250,3 K RON 354,5 K RON 109,2 K RON 14,9 K RON 952 RON
Rezultat net −35,7 K RON −82,0 K RON −63,2 K RON 51,5 K RON −14,9 K RON −952 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): −60,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2024 (−144.998 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 3620.2% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,03 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,01 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,03 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante4,1 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,2 K RON
Creanțe1,9 K RON
Numerar1 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
–
Marjă netă
–
ROA
-23,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 130,2 K RON 94,8 K RON 137,4%
2020 208,2 K RON 90,6 K RON 229,7%
2021 233,1 K RON 52,5 K RON 444,0%
2022 152,7 K RON 23,6 K RON 648,2%
2023 151,1 K RON 7,1 K RON 2.142,3%
2024 149,1 K RON 4,1 K RON 3.620,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

22
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 302,8 K RON 167,9 K RON 292,7 K RON 164,2 K RON 0 RON 0 RON –
Rezultat net −35,7 K RON −82,0 K RON −63,2 K RON 51,5 K RON −14,9 K RON −952 RON ▲ 93,6%
Total active 94,8 K RON 90,6 K RON 52,5 K RON 23,6 K RON 7,1 K RON 4,1 K RON ▼ 41,6%
Capitaluri proprii −35,5 K RON −117,5 K RON −180,6 K RON −129,1 K RON −144,0 K RON −145,0 K RON ▼ 0,7%
Datorii totale 130,2 K RON 208,2 K RON 233,1 K RON 152,7 K RON 151,1 K RON 149,1 K RON ▼ 1,3%
Lichiditate curentă 0,73 0,44 0,23 0,15 0,05 0,03 ▼ 40,9%
Marjă netă (%) -11,78 -48,84 -21,58 31,37 – – –
Scor bonitate 24 12 27 42 15 22 ▲ 46,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 3620.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (22/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.