Publicitate

LENGYEL CONSTRUCT SRL

CUI: 18752014 J12/1980/2006 SRL Cluj, Sat Viişoara, Comuna Viişoara
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 18752014
Cod înmatriculare J12/1980/2006
EUID ROONRC.J12/1980/2006
Data înmatriculării 2006-06-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 20 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Sat Viişoara, Comuna Viişoara, 392

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Viişoara, Comuna Viişoara
Sector: 0
Număr: 392

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 72.100 RON 72.100 RON 63.637 RON 7.778 RON 8.463 RON 19.338 RON 0 RON 19.338 RON 8.489 RON 10.849 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 111.200 RON 111.200 RON 66.176 RON 44.045 RON 45.024 RON 50.187 RON 0 RON 50.187 RON 44.834 RON 5.353 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 107.650 RON 107.694 RON 63.374 RON 43.405 RON 44.320 RON 50.834 RON 0 RON 50.834 RON 47.239 RON 3.595 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

LENGYEL CLARA
administrator
Pagina administratorului
LENGYEL IOSIF
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 278 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
107,7 K RON
Rezultat Net 2025
43,4 K RON
Total Active 2025
50,8 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 72,1 K RON 111,2 K RON 107,7 K RON
Venituri totale 72,1 K RON 111,2 K RON 107,7 K RON
Cheltuieli totale 63,6 K RON 66,2 K RON 63,4 K RON
Rezultat net 7,8 K RON 44,0 K RON 43,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 132,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 14,14 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 14,14 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 14,14 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 14,14 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante50,8 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar50,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
41,2%
Marjă netă
40,3%
ROA
85,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 10,8 K RON 19,3 K RON 56,1%
2024 5,4 K RON 50,2 K RON 10,7%
2025 3,6 K RON 50,8 K RON 7,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 72,1 K RON 111,2 K RON 107,7 K RON ▼ 3,2%
Rezultat net 7,8 K RON 44,0 K RON 43,4 K RON ▼ 1,5%
Total active 19,3 K RON 50,2 K RON 50,8 K RON ▲ 1,3%
Capitaluri proprii 8,5 K RON 44,8 K RON 47,2 K RON ▲ 5,4%
Datorii totale 10,8 K RON 5,4 K RON 3,6 K RON ▼ 32,8%
Lichiditate curentă 1,78 9,38 14,14 ▲ 50,8%
Marjă netă (%) 10,79 39,61 40,32 ▲ 1,8%
Scor bonitate 77 100 87 ▼ 13,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (43,4 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (14.14), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 132,5 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate