INTEGRAL AUTOGABRIEL SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, DUNĂRII, 143, 400593
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 390 RON | 390 RON | 16.151 RON | −15.761 RON | −15.761 RON | 20.505 RON | 0 RON | 20.505 RON | 20.460 RON | 45 RON | 0 RON | 288 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 20.505 RON | 0 RON | 20.505 RON | 20.460 RON | 45 RON | 0 RON | 288 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 3.282 RON | 3.282 RON | 2.771 RON | 124 RON | 511 RON | 20.728 RON | 0 RON | 20.728 RON | 20.584 RON | 144 RON | 0 RON | 20.500 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 927 RON | 927 RON | 3.185 RON | −2.258 RON | −2.258 RON | 20.058 RON | 0 RON | 20.058 RON | 18.326 RON | 1.732 RON | 0 RON | 19.800 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 53 RON | 53 RON | 1.801 RON | −1.748 RON | −1.748 RON | 16.722 RON | 0 RON | 16.722 RON | 16.578 RON | 144 RON | 0 RON | 16.412 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2024 (−1.748 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 390 RON | 0 RON | 3,3 K RON | 927 RON | 53 RON |
| Venituri totale | 390 RON | 0 RON | 3,3 K RON | 927 RON | 53 RON |
| Cheltuieli totale | 16,2 K RON | 0 RON | 2,8 K RON | 3,2 K RON | 1,8 K RON |
| Rezultat net | −15,8 K RON | 0 RON | 124 RON | −2,3 K RON | −1,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 1,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 116,13 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 116,13 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,15 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 116,13 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,00 |
| Durata încasare (zile) | 113.026 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 45 RON | 20,5 K RON | 0,2% |
| 2020 | 45 RON | 20,5 K RON | 0,2% |
| 2022 | 144 RON | 20,7 K RON | 0,7% |
| 2023 | 1,7 K RON | 20,1 K RON | 8,6% |
| 2024 | 144 RON | 16,7 K RON | 0,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 390 RON | 0 RON | 3,3 K RON | 927 RON | 53 RON | ▼ 94,3% |
| Rezultat net | −15,8 K RON | 0 RON | 124 RON | −2,3 K RON | −1,7 K RON | ▲ 22,6% |
| Total active | 20,5 K RON | 20,5 K RON | 20,7 K RON | 20,1 K RON | 16,7 K RON | ▼ 16,6% |
| Capitaluri proprii | 20,5 K RON | 20,5 K RON | 20,6 K RON | 18,3 K RON | 16,6 K RON | ▼ 9,5% |
| Datorii totale | 45 RON | 45 RON | 144 RON | 1,7 K RON | 144 RON | ▼ 91,7% |
| Lichiditate curentă | 455,67 | 455,67 | 143,94 | 11,58 | 116,13 | ▲ 902,7% |
| Marjă netă (%) | -4.041,28 | – | 3,78 | -243,58 | -3.298,11 | ▼ 1.254,0% |
| Scor bonitate | 64 | 75 | 77 | 57 | 72 | ▲ 26,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (116.13), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,3 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.