Publicitate

DVR MOTORS SRL

CUI: 27810742 J12/2126/2010 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 27810742
Cod înmatriculare J12/2126/2010
EUID ROONRC.J12/2126/2010
Data înmatriculării 2010-12-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 16 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, VÂNĂTORULUI, 17-19, C3, A, 4, 400213

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: VÂNĂTORULUI
Număr: 17-19
Bloc: C3
Scară: A
Apartament: 4
Cod poștal: 400213

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 165.921 RON 168.885 RON 110.551 RON 56.706 RON 58.334 RON 60.190 RON 7.006 RON 53.184 RON 57.066 RON 3.709 RON 0 RON 48.000 RON 0 RON 585 RON 1
2024 156.429 RON 184.781 RON 141.037 RON 42.162 RON 43.744 RON 87.773 RON 57.610 RON 30.163 RON 42.522 RON 47.522 RON 0 RON 22.018 RON 0 RON 2.271 RON 1
2025 130.570 RON 130.617 RON 130.669 RON −1.201 RON −52 RON 59.270 RON 37.075 RON 22.195 RON 19.304 RON 41.368 RON 0 RON 1 RON 0 RON 1.402 RON 1

Reprezentanți și administratori (3)

MOLDOVAN ALEXANDRU
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
CHIRA CIPRIAN RAREȘ
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
MOLDOVAN MIRCEA MONEL
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,697 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.54) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−1.201 RON)
Cifra de Afaceri 2025
130,6 K RON
Rezultat Net 2025
−1,2 K RON
Total Active 2025
59,3 K RON
Scor Bonitate
35/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 35/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 165,9 K RON 156,4 K RON 130,6 K RON
Venituri totale 168,9 K RON 184,8 K RON 130,6 K RON
Cheltuieli totale 110,6 K RON 141,0 K RON 130,7 K RON
Rezultat net 56,7 K RON 42,2 K RON −1,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 115,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,54 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,54 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,54 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,43 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate37,1 K RON (62.6%)
Active circulante22,2 K RON (37.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe1 RON
Numerar22,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 130.570,00
Durata încasare (zile) 0

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,0%
Marjă netă
-0,9%
ROA
-2,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 3,7 K RON 60,2 K RON 6,2%
2024 47,5 K RON 87,8 K RON 54,1%
2025 41,4 K RON 59,3 K RON 69,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

35
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 165,9 K RON 156,4 K RON 130,6 K RON ▼ 16,5%
Rezultat net 56,7 K RON 42,2 K RON −1,2 K RON ▼ 102,8%
Total active 60,2 K RON 87,8 K RON 59,3 K RON ▼ 32,5%
Capitaluri proprii 57,1 K RON 42,5 K RON 19,3 K RON ▼ 54,6%
Datorii totale 3,7 K RON 47,5 K RON 41,4 K RON ▼ 12,9%
Lichiditate curentă 14,34 0,63 0,54 ▼ 15,5%
Marjă netă (%) 34,18 26,95 -0,92 ▼ 103,4%
Scor bonitate 87 58 35 ▼ 39,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate