Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

STELLA ACCESORII SRL

CUI: 23857670 J12/2136/2008 SRL Cluj, Municipiul Gherla
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 23857670
Cod înmatriculare J12/2136/2008
EUID ROONRC.J12/2136/2008
Data înmatriculării 2008-05-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 18 ani

Adresă

România, Cluj, Municipiul Gherla, Str. PLUGARILOR, 2, I, I, 2

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Gherla
Sector: 0
Stradă: Str. PLUGARILOR
Număr: 2
Scară: I
Etaj: I
Apartament: 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 3.327 RON 3.327 RON 1.560 RON 1.667 RON 1.767 RON 160.851 RON 93.737 RON 67.114 RON −268.961 RON 429.812 RON 42.971 RON 23.791 RON 0 RON 0 RON 0
2020 5.517 RON 5.517 RON 1.725 RON 3.626 RON 3.792 RON 165.207 RON 94.039 RON 71.168 RON −265.335 RON 430.542 RON 41.246 RON 28.120 RON 0 RON 0 RON 0
2021 3.807 RON 3.821 RON 1.461 RON 2.246 RON 2.360 RON 166.783 RON 95.379 RON 71.404 RON −263.088 RON 429.871 RON 42.657 RON 23.620 RON 0 RON 0 RON 0
2022 8.580 RON 8.583 RON 28.129 RON −19.803 RON −19.546 RON 137.145 RON 98.079 RON 39.066 RON −282.891 RON 420.036 RON 38.591 RON 4 RON 0 RON 0 RON 0
2023 8.226 RON 8.226 RON 15.653 RON −7.427 RON −7.427 RON 140.694 RON 107.952 RON 32.742 RON −290.293 RON 430.987 RON 31.309 RON 1.248 RON 0 RON 0 RON 0
2024 12.387 RON 12.387 RON 12.900 RON −513 RON −513 RON 145.296 RON 116.602 RON 28.694 RON −290.805 RON 436.101 RON 27.172 RON 579 RON 0 RON 0 RON 0
2025 4.898 RON 4.904 RON 7.141 RON −2.237 RON −2.237 RON 159.816 RON 128.709 RON 31.107 RON −293.043 RON 452.859 RON 28.087 RON 2.316 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

CONSTANTIN MARIN CORNEL
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 68 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−293.043 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.07) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−2.237 RON)
  • •Grad ridicat de îndatorare: 283.4% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
4,9 K RON
Rezultat Net 2025
−2,2 K RON
Total Active 2025
159,8 K RON
Scor Bonitate
19/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 19/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 3,3 K RON 5,5 K RON 3,8 K RON 8,6 K RON 8,2 K RON 12,4 K RON 4,9 K RON
Venituri totale 3,3 K RON 5,5 K RON 3,8 K RON 8,6 K RON 8,2 K RON 12,4 K RON 4,9 K RON
Cheltuieli totale 1,6 K RON 1,7 K RON 1,5 K RON 28,1 K RON 15,7 K RON 12,9 K RON 7,1 K RON
Rezultat net 1,7 K RON 3,6 K RON 2,2 K RON −19,8 K RON −7,4 K RON −513 RON −2,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 9,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−293.043 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 283.4% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,07 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,01 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,35 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate128,7 K RON (80.5%)
Active circulante31,1 K RON (19.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri28,1 K RON
Creanțe2,3 K RON
Numerar704 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,17
Durata stocaj (zile) 2.093
Rotație creanțe (ori/an) 2,11
Durata încasare (zile) 173

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-45,7%
Marjă netă
-45,7%
ROA
-1,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 429,8 K RON 160,9 K RON 267,2%
2020 430,5 K RON 165,2 K RON 260,6%
2021 429,9 K RON 166,8 K RON 257,7%
2022 420,0 K RON 137,1 K RON 306,3%
2023 431,0 K RON 140,7 K RON 306,3%
2024 436,1 K RON 145,3 K RON 300,2%
2025 452,9 K RON 159,8 K RON 283,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

19
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 3,3 K RON 5,5 K RON 3,8 K RON 8,6 K RON 8,2 K RON 12,4 K RON 4,9 K RON ▼ 60,5%
Rezultat net 1,7 K RON 3,6 K RON 2,2 K RON −19,8 K RON −7,4 K RON −513 RON −2,2 K RON ▼ 336,1%
Total active 160,9 K RON 165,2 K RON 166,8 K RON 137,1 K RON 140,7 K RON 145,3 K RON 159,8 K RON ▲ 10,0%
Capitaluri proprii −269,0 K RON −265,3 K RON −263,1 K RON −282,9 K RON −290,3 K RON −290,8 K RON −293,0 K RON ▼ 0,8%
Datorii totale 429,8 K RON 430,5 K RON 429,9 K RON 420,0 K RON 431,0 K RON 436,1 K RON 452,9 K RON ▲ 3,8%
Lichiditate curentă 0,16 0,17 0,17 0,09 0,08 0,07 0,07 ▲ 4,4%
Marjă netă (%) 50,11 65,72 59,00 -230,80 -90,29 -4,14 -45,67 ▼ 1.003,1%
Scor bonitate 42 55 42 19 19 27 19 ▼ 29,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 9,9 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 283.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (19/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.